UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Hračky pro holky 8 let

Nutně potřebujete vyzkoušený recept na porci zábavy pro osmiletou slečnu? U nás najdete, co hledáte! Vyberte si z nabídky na Dudlu a podpoříte s námi nadaci Radost dětem, které každý rok darujeme 20 % ze zisku

Hračky pro holky 8 let

Představte si kuchyň plnou nádobí, vůni čerstvě upečených sušenek a uprostřed toho všeho já, mladá maminka, snažící se udržet krok s nekonečnou energií mé osmileté dcery. A to vše za pomoci naší tajné zbraně: hraček!

Byl jednou jeden plyšový jednorožec, který byl ve skutečnosti maskotem našich domácích olympijských her. Ačkoliv jsem měla pocit, že se mi z toho jednorožce začíná motat hlava, dcerka se s ním vždycky neskutečně bavila. Pak tu byly stavebnice, které nám poskytly nejen hodiny zábavy, ale také několik neplánovaných rekonstrukcí našeho bytu – kdy jste naposledy viděli v kuchyni repliku Eiffelovy věže z lega?

Nezapomenutelné jsou i dny, kdy jsme se převlékly za princezny a zároveň za dračí jezdce – naše panenky a figurky zvířat se staly věrnými společníky našich epických dobrodružství. Všimli jste si, jak hračky dokáží rozproudit fantazii?

Ale nejen to, učíme se i společně. Edukační hračky nás zavedly do světa vědy a techniky tak zábavným způsobem, že jsem si občas připadala jako studentka na přednášce své malé profesorky. A pak jsou tu interaktivní hračky – ty dokážou zabavit i mě, když dcera zrovna není doma.

Ale nejvtipnější je, když přijde čas hrát si s autíčky. Ano, čtete správně, autíčka! Vždyť kdo řekl, že růžová a autíčka spolu nejdou? U nás mají autíčka stejně vysoký kredit jako panenky.

Věděli jste, že:

  • Hračky jsou starší než pyramidy: Nejstarší známé hračky, datované až 3 000 let před naším letopočtem, byly nalezeny v Egyptě a Sumeru. To znamená, že děti si hrály s hračkami dávno před vznikem mnoha starověkých civilizací!
  • Puzzle a mozek: Řešení puzzle může zlepšit neuroplasticitu mozku. Pro osmileté holčičky to znamená, že skládání puzzle může pomoci zlepšit paměť, řešení problémů a dokonce i celkové kognitivní schopnosti.
  • První panenka Barbie byla prodána v roce 1959: Zajímavé je, že původní panenka Barbie byla inspirována německou postavičkou z komiksu, která byla zamýšlena pro dospělé publikum. Barbie se od té doby stala ikonou a prošla mnoha proměnami, aby lépe odrážela rozmanitost a přání dnešních dívek.
  • Edukační hračky a Nobelova cena: Existuje statisticky významná korelace mezi hraním s určitými typy konstrukčních a vědeckých hraček v dětství a získáním Nobelovy ceny ve vědě v dospělosti. Toto odhalení naznačuje, že raná stimulace prostřednictvím hraček může mít dlouhodobý vliv na intelektuální vývoj.


Víte, že nákupem 
hračky pro holky 8 let na Dudlu.cz podporujete Nadační fond Radost dětem, kam každoročně darujeme 20 % z celkového zisku? Padne-li vám do oka nějaká hračka nebo dětské zboží, můžete jedním nákupem udělat hned dvojitou radost. A pokud jste si u nás hračku pro holky 8 let nevybrali, tak se nic neděje a budeme moc rádi, když nám nemocné děti pomůžete podpořit přímo přes transparentní účet nadačního fondu, který podporuje i hokejista Tomáš Plekanec a tenistka Lucie Šafářová. Každá korunka se počítá a i malý krok pro vás, může být velkým krokem pro někoho jiného.

Už máte vybráno a chcete ušetřit? Využijte dopravu zdarma od 2 000 Kč, získejte dárek k nákupu od 1 000 Kč a nebo si přečtěte pár našich dalších tipů jak ušetřit peníze.