UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je one drive?

One drive je služba fungující již od roku 2007, která umožňuje lidem zálohovat si své soubory a složky do cloudového úložiště a mít je kdykoliv a kdekoliv k dispozici s online připojením, ať už na tabletu, notebooku, nebo mobilním telefonu. Jak to vlastně celé funguje?

co-je-one-drive

Co je Microsoft One Drive? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co je aplikace One Drive

Jistě máte ve svém počítači spoustu důležitých složek, souborů, fotek a dalších dokumentů, o které byste neradi přišli. Pravděpodobně tedy řešíte, kam si je zálohovat, aby byly v bezpečí. V dnešní době je možností celá řada a člověk se tak může rozhodnout pro takové řešení, které mu bude vyhovovat nejvíce. Jedním z nich je i  aplikace Microsoft One Drive.

Soubory, které si člověk na One drive uloží, mohou být přístupné nejen jemu samotnému, ale také přátelům a známým, popřípadě mohou být označeny i jako veřejné. Tato cloudová služba od Microsoftu vám umožní mít vaše soubory neustále k dispozici.

Jak na to?

Na One drive si můžete jednoduše vytvořit účet zdarma a po registraci a přihlášení si vybrat některý z balíčků určených pro domácnosti nebo firmy. V basic verzi, která je zdarma můžete získat kapacitu o velikosti 5 GB, v placených balíčcích pak na vás čekají další prémiové služby a vychytávky.

darky-pro-ajtaky

One drive je skvělá služba, kterou využijete nejenom jako jednotlivci, ale také v celé rodině, mezi přáteli nebo ve své firmě. Pro práci se soubory vám stačí jen internetové připojení a potřebné zařízení, jako je tablet, mobilní telefon, notebook či stolní počítač.

Při využití ve firmě toto cloudové úložiště jednoduše zvýší produktivitu pracovního týmu. Do úložiště může mít přístup celá pracovní skupina nebo oddělení. Díky tomu je zajištěna efektivnější spolupráce. V případě úložiště pro firmy se jedná o kapacitu 1 TB, kterou je ovšem možné zvýšit v případě zaplacení služby pro 5 a více osob, a to na úctyhodných 25 TB.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: