UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to captcha?

Slovo CAPTCHA je z anglického jazyka a značí chytrou funkci od firmy Google, která umožňuje odlišit na internetu robota od člověka. Je to opravdu chytrý systém, který má svůj řád. 

co-je-to-captcha
Co je to captcha (Zdroj fotky: Freepik.com)

Výhody funkce Captcha

K čemu je systém captcha dobrý? Je to jednoduché. Vezměte si příklad - například se budete přihlašovat na nějakou stránku se svými přihlašovacími údaji. Aby si ale web opravdu ověřil, že jste to vy a ne nějaká automatická "klikačka", může vám zobrazit například text - "odškrtněte, že jste člověk a ne robot". Jindy vám zobrazí různé obrázky a vy z nich vybrat máte tři, na kterých je zobrazený například semafor.

darky-pro-ajtaky

A takhle chytře to funguje. Captcha se používá v dnešní době běžně a na hodně sítích, kde web potřebuje ověření. Proto říkám, že je to chytré. Na sociální sítě se vám tak nedostane jen tak někdo.

Je to velice dobře a chytře vymyšleno a opravdu oceňuji propracovanost a chytrost tohoto systému. Já se například při přihlašování na různé stránky taky setkávám s captchou. A neberu to vůbec jako nic neobvyklého, prostě udělám to, co po mně chtějí a stránky mne samy pustí na web. Je skvělé, že někdo si dal s vymýšlením tohoto systému práci. Tady můžeme na tomto příkladu vidět, že doba jde stále více a více dopředu, hlavně v moderních technologiích a různých těchto velmi chytrých systémech, které vymýšlejí různí odborníci a profíci. 

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: