UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to hejt a hejtr?

Co znamená "hejtovat"? Výraz je počeštěnou formou anglického slova "hate" = nenávist. "Hejtování" je slovní agrese vyjadřovaná prostřednictvím internetu, nejčastěji v diskusních vláknech na sociálních sítích, jako je Facebook, Instagram a další. "Hejtr" je pak člověk, který tyto urážky píše. Setkáváme se s tím dennodenně a je to opravdu neskutečné, kolik někteří lidé dokážou vyplodit zla. 
 
co-je-to-hater-hate
 
Kdo jsou hejtři a co je hejt? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Kdo je hejtr?

Hejtry a hejty můžeme vidět všude na internetu - ať už je to Facebook, Instagram, Youtubu, nejčastějipak asi v komentářích pod příspěvky. A bylo by dobré si tedy přece jenom nejdříve upřesnit, co to je ten hejt a kdo je to hejtr. Hejt je vlastně dá se říct kritika, která ale vlastně kritikou ani není, protože kritika by měla vždy být konstruktivní a to u hejtu bohužel neplatí.
 
U hejtu je člověk totiž schopný napsat neskutečné množství urážek, aniž by to mělo nějaký důvod. Nebo jako příklad si teď vezměte platformu YouTube - tam běžně pod různými videi můžete číst "hnusné video", "nesmyslné video" a podobně. Hejtr je tedy člověk, který píše hejty. (Do očí by si to však ani omylem netroufl říci).

darky-pro-ajtaky

Co je hejt?

Hejt (z anglického slova hate) je zkrátka založen na urážkách a hanění bez jakéhokoliv důvodu. Proto můžeme často na YouTube toto vidět. Jsou youtubeři, kteří si z hejtrů a hejtů nic nedělají, ale jsou i tací, kteří si z hejtů a hejtrů dělají bohužel velkou hlavu a mnohdy je i berou vážně, což se může negativně odrazit na jejich psychickém stavu a potažmo tvorbě na YouTube.
 
Jsou to totiž lidé, kteří nemají co na práci a nudí se a ublížit někomu cizímu jim působí potěšení. Proto pokud jste v životě slyšeli, že vaši osobu "hejtí" (pozor, nepleťte si to s konstruktivní kritikou), tak si z toho nic nedělejte. Není to totiž nic, co by vám ukazovalo způsob, jak se zlepšit, hejt vás má pouze urazit. Proto je nejlepší takové lidi ignorovat.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: