UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to stream a streamování?

Často se setkáváme s pojmy stream a streamování. O co jde? Streamování je přenášení audiovizuálního obsahu po internetu. Se slovem stream se většinou pojí slovíčko YouTube, protože tato stránka je asi nejčastější platformou pro streamování, podobně jako Facebook nebo jiná média. 
 
co-je-stream
 
Co je to streamovat? (Zdroj fotky: Freepik.com)
 

Co je to stream?

Na YouTube streamují jak slavní youtubeři, tak i obyčejní lidé. Komunikují s diváky, odpovídají na jejich otázky a povídají si s fanoušky. Takže stream je něco ve smyslu "povídání si s lidmi" přes internet. Fanoušci mají streamy rádi a obvykle jich na stream přijde opravdu hodně, aby viděli svého oblíbeného youtubera. A samozřejmě čím slavnější youtuber je, tím více fanoušků (takzvaných "sledujících") má.

Kdo jsou streameři?

Jeden z nejslavnějších youtuberů na české scéně je asi FattyPillow, který má skoro milion odběratelů, což je na českou scénu asi největší rekord. Fattyho sleduje opravdu hodně lidí. Mezi známé zahraniční streamery patří třeba z herního světa Grubby hrající Warcraft 3. Streamovat ale může opravdu kdokoliv a nemusí být vůbec slavný. A třeba si ho poté lidé všimnou a slavný bude. Kdo ví. Ale v dnešní době je těžké se na youtube proslavit, protože je zde opravdu dost lidí, kteří se stali díky YouTube populárními.

darky-pro-ajtaky

Streamy nemusí probíhat nutně jen na YouTube, ale klidně třeba i na Twitchi a podobně, kam také chodí spousta lidí. Hrají zde různé hry a vysílají (většinou tedy střílečky) a nebo dělají normální streamy za účelem povídat si s obecenstvem. Věřte mi ale, že streamování není pro každého člověka, jelikož každý nemá takovou povahu, že se rád baví s lidmi, nebo je ochotný dokonce ukázat svůj obličej. Nicméně šanci uspět se streamováním má každý, ale úspěch se nemusí dostavit hned. Může to být za pár měsíců a nebo až za pár let. Ale když budete vytrvalí, určitě svého cíle dosáhnete svou pílí, silnou motivací a bezmeznou houževnatostí. Proto si jděte za svými sny.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: