Co je to stream a streamování?

Často se setkáváme s pojmy stream a streamování? Co to tedy vlastně je? Se slovem stream se většinou pojí slovíčko Youtube. A to z toho důvodu, že tato stránka je asi nejčastější a se streamy se tu můžeme setkat opravdu hodně často.
 
co-je-stream
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Streamují zde jak slavní youtubeři, tak i obyčejní lidé. Komunikují s diváky, odpovídají na jejich otázky a povídají si s fanoušky. Takže stream je něco ve smyslu "povídání si s fanoušky" přes internet. Fanoušci mají streamy rádi a obvykle jich na stream přijde opravdu hodně, aby viděli svého oblíbeného youtubera. A samozřejmě čím více je youtuber slavnější a proslulejší, tím více fanoušků má.
 
Jeden z nejslavnějších youtuberů na české scéně je asi FattyPillow, který má skoro milion odběratelů, což je na českou scénu asi největší rekord. Fattyho sleduje opravdu hodně lidí a fanoušků. Výhoda streamu je ale to, že začít streamovat může opravdu kdokoliv a nemusí být vůbec slavný. A třeba si ho poté lidé všimnou a slavný bude. Kdo ví. Ale v dnešní době je těžké se na youtube proslavit, protože už je zde opravdu docela dost lidí, kteří se stali díky youtube populárními.

Streamy nemusí probíhat nutně jen na Youtube, ale klidně třeba i na Twitchi a podobně, kam také chodí docela hodně lidí. Hrají zde různé hry a vysílají (většinou tedy střílečky) a nebo dělají normální streamy za účelem povídat si s obecenstvem. Věřte mi ale  že streamování není pro každého člověka, jelikož každý nemá takovou povahu, že se rád baví s lidmi, nebo je ochotný dokonce ukázat svůj obličej. Nicméně šanci uspět se streamováním má každý, ale úspěch se nemusí dostavit hned. Může to být za pár měsíců a nebo až za pár let. Ale když budete vytrvalí, určitě svého cíle dosáhnete svou pílí, silnou motivací a bezmeznou houževnatostí. Proto si jděte za svými sny.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení