Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co je to SZ na facebooku?

V dnešní době byste jen těžko hledali někoho, kdo nepoužívá nebo alespoň nezná sociální síť Facebook. A pokud ji někdo nepoužívá, tak buď je to už starší člověk (který si moc nerozumí s moderními technologiemi) a nebo je to někdo, kdo prostě sociální sítě vyloženě nesnáší a nepřinášejí mu žádné potěšení. Dost často se ale na Facebooku objevuje zkratka SZ, kterou mnohdy nezná ani běžný uživatel. Vysvětlení je však velmi jednoduché - zkratka SZ se používá pro označení soukromé zprávy.

co-je-sz-na-facebooku

Co to je sz na facebooku? (Zdroj fotky: Freepik.com)

SZ na Facebooku

Často se můžeme setkat s větou ,,napiš mi sz" a podobně - tudíž v překladu ,,napiš mi soukromou zprávu". Soukromé zprávy na Facebooku mezi sebou lidé využívají ke komunikaci. Můžou to být kolegové z práce, kamarádi, nebo třeba zamilovaná dvojice. V dnešní době je úplně standartní a normální, že si dva lidé dennodenně chatují a vyměňují si za den desítky zpráv.

Dnešní doba s moderními technologiemi pokročila a je to úplně jiná doba, než doba našich babiček. V této době se totiž telefony používaly jen zřídkakdy, jestli vůbec. A vztahy byly postavené na reálné komunikaci, ne na chatování, což o dnešní době a o všech lidech bohužel říct nemůžeme.

darky-pro-ajtaky

Sociální sítě jako je Facebook, Instagram a podobně, nám dávají určitou svobodu, ale nemůžeme žít sociálními sítěmi místo normálního reálného života. Sociální sítě nám například mohou pomoct, pokud jsme daleko od někoho, s kým potřebujeme komunikovat. Můžeme mu zdarma zavolat, vidět ho přes kameru.

Člověk by si ale měl umět udělat i den "OFF" a vypnout. Žít chvíli bez sociálních sítí. Víte, jaký je to relax? Necinká vám nikde žádné upozornění, žádné zprávy a vy máte chvíli klid. Určitě to taky vyzkoušejte. Je to prospěšné pro vás a pro vaše zdraví také. Není dobré být 24/7 na telefonu.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: