Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Co to je LinkedIn?

Většina z nás už běžně používá různé sociální sítě. Kromě Facebooku či Instagramu také třeba platformu s názvem LinkedIn (dále linkedin). O co jde? Linkedin je sociální síť, která je velmi podobná Facebooku - jak designem, tak stylem.

co-je-linkedin

Na co je linkedin? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Co je aplikace Linkedin

 Linkedin se oproti facebooku totiž nespecializuje na veškerou komunikaci, nýbrž na navázání spojení s různými zaměstnavateli. Linkedinu se totiž přezdívá "pracovní síť", takže pokud máte zájem najít si práci a nedaří se vám to, zkusit to můžete třeba pávě na této síti, která vám to umožní.

Teď ale pár rad, které ocení zejména ti, co s Linkedinem nemají téměř žádné zkušenosti a neví, jak to na něm funguje. Linkedin je plný vzdělaných a cílevědomých lidí, kteří hledají práci, a také zaměstnavatelů, kteří práci nabízí.

darky-pro-ajtaky

K tomu, abyste si našli práci, nepotřebujete mnoho, stačí jen pár věcí:

  1. Sdílejte to, co vám přijde zajímavé a zajímavosti z oboru, ve kterém si hledáte práci/baví vás.

    Když budete sdílet zajímavosti ze svého oboru, přilákáte na sebe pozornost zaměstnavatelů mnohem více než tím, když nic sdílet nebudete. Proto se snažte svůj profil co nejvíce vyšperkovat.

  2. Vyplňte si o sobě co nejvíce informací.

    Ano, toto je podle mého názoru taky důležité. Pokud budete reagovat na nějaký příspěvek či pracovní nabídku, zaměstnavatel si na 99,99 % zobrazí váš profil, kde se o vás může dozvědět mnohem více (pracovní zkušenosti, studium, koníčky a tak dále). Když jej vyplněný mít nebudete, je mnohem menší šance, že zaměstnavatele zaujmete.

  3. Snažte se reagovat na příspěvky.

    I reakce jsou důležité. Pokud si chcete najít práci, jen stěží se to povede, když nebudete dostatečně aktivní. Proto co nejvíce reagujte, komentujte a navazujte pracovní spojení, která vám pomohou k vaší vysněné práci.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: