Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Jak vybrat notebook za rozumné peníze?

Nároky na techniku pořád rostou – s nimi i veškerá nabídka. Výběr nového notebooku tak může dělat radost. Ale většinou jen do té doby, než se člověk podívá na cenovku. A přitom to nemusí být tak nervy (i peněženku) drásající. Jen se musí vědět jak na to.

jak-vybrat-levny-notebook

Jak vybrat notebook za rozumné peníze? (Zdroj fotky: istockphoto.com)

Ujasněte si, na co ho chcete

Často se totiž stává, že lidé svoje požadavky zbytečně přepálí. Úplně jinak tak bude vypadat notebook pro gamera, grafika nebo na takové to domácí brouzdání. Nemusíte za každou cenu investovat vyšší částky v řádech desetitisíců. Když totiž daný výkon nevyužijete, vyhodíte peníze tak trochu oknem. 

7 rychlých tipů:

 • Menší úhlopříčku a dlouhou výdrž baterky oceníte hlavně, jestli sháníte cestovní notebook

 • Hráči by měli rozhodně volit modely s dedikovanou grafickou kartou.

 • Naopak na klasickou kancelářskou práci si vystačíte s integrovanou grafickou kartou.

 • Pro zaručeně svižný chod sáhněte po noteboocích s SSD.

 • Standardem už je dneska Full HD rozlišení displeje.

 • Jakmile používáte více programů najednou, nejděte pod 8 GB RAM.

 • A pokud tápete, nechte si poradit. Je lepší se jednou zeptat, než pak brečet doma vzteky.
   

darky-pro-ajtaky

Výhoda notebooků z druhé ruky

A tím nemyslíme náhodné lidi na internetu nebo bazary. Naopak. Dneska už běžně fungují prodejci, kteří se na „použité“ kousky specializují. Vždy by měli být schopni doložit původ počítače. Ceny jsou pak řádově nižší než u nových kusů, ale na výkonu to není znát.

 1. Repasované notebooky


  Všeobecně řečeno jde o
  servisovaný stroj, který byl používaný. Zaměřte se ale na prodejce, kteří berou z kanceláří velkých firem. Tam totiž nejčastěji potřebují maximální výkon bez kompromisů. A notebooky tak často mění. Takový stroj pak může mít za sebou i jen pár měsíců používání. 

  Před prodejem se repasovaný notebook podrobí sérii testů a vyhodnotí se jeho funkčnost. I tohle by měl mít obchodník někde uvedené. A pokud nemá, tak ruce pryč. 

 2.  Předváděcí notebooky

  Modely, kterými se sami výrobci prezentovali. Nebo které se nepoužité vrátily od zákazníků, případně čekaly na skladě. Předváděcí notebooky jsou většinou ve stoprocentní kondici. A když ne, tak jde jen o drobné estetické vady. Srážky z původních cen pak bývají významné.

  Ideální je, pokud prodejce spolupracuje přímo s výrobci. Díky tomu je totiž schopný zajistit autorizovaný servis i standardní dvouletou záruku.

Nerozumíte všem těm písmenům a číslům?

Jestli vám RAM, SSD, GeForce GTX, 16GB nebo HDD dává stejný smysl jako BFLMPSVZ, svěřte výběr do rukou odborníků

Jednoduše jim řeknete, co od notebooku očekáváte, a oni už to dají dohromady. 

Pro Počítárna.cz sepsala: Radka Mácová (PR) | Edit: Andrea B.

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: