UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je bluetooth?

Většina lidí vlastnících chytrý mobilní telefon má povědomí o tom, že existuje Bluetooth. Velká část lidí jej i pravidelně používá. Nevíte ovšem, co přesně se pod tímto pojmem skrývá? Co je Bluetooth a co všechno je díky této technologii možné?

co-je-to-bluetooth

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Bluetooth v mobilním telefonu je typem bezdrátové technologie, díky které je možné v kratší vzdálenosti propojit více zařízení. Nejčastěji se tak tato technologie v minulosti využívala k odesílání souborů mezi dvěma mobilními telefony. Moderní doba ovšem pokročila a v současnosti je Bluetooth nejčastěji využíváno k propojení mobilního telefonu a bezdrátového zařízení, například chytrých hodinek nebo náramku či bezdrátových sluchátek a reproduktorů.

Připojení pomocí Bluetooth je navíc velice pohodlné, rychlé a snadné. A jaký je dosah? Reálně je to něco kolem 10 metrů, což je pro používání a propojení více zařízení dostačujícím standardem. Navíc, pokud se od mobilního telefonu zařízení vzdálí, dojde sice k jeho odpojení, ale poté, co se opět přiblíží na potřebnou vzdálenost, automaticky se zase připojí. A to je jedna z velkých výhod.

prislusenstvi-na-mobil

Pro propojení pomocí Bluetooth technologie je ovšem nutností, aby váš mobilní telefon byl pro ostatní zařízení viditelný. Tuto viditelnost je tedy nutné mít aktivovanou, a to alespoň po dobu používání. Kdykoliv si ji poté můžete deaktivovat nebo ji mít nastavenou pouze na určitý stanovený čas.

Abyste mohli více zařízení spárovat, je nutností, aby oba dané přístroje měli aktivní Bluetooth a byly viditelné. Poté již je můžete jednoduše během chvilky spárovat kliknutím na ikonku Bluetooth ve vašem mobilním telefonu, kde se vám zobrazí dostupná zařízení a vy si vyberete to konkrétní, ke kterému se chcete připojit. Toto je nutné provést pouze jednou, příště už si obě zařízení toto budou pamatovat.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si příslušenství na mobil:

Pokračujte v čtení blogu: