Jak vyčistit počítač?

Mnoho lidí má problémy s tím, že má na notebooku či na počítači mnoho nepotřebných dokumentů, které si například vytvořili před pár měsíci (když potřebovali udělat úkol, překlad, uložit si různé obrázky). Prostě cokoliv. Pojďme se společně podívat na to, jak co nejlépe vyčistit počítač a notebook.

jak-vycistit-pocitac

Jak vyčistit počítač? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vyčistit notebook a počítač?

Kamenem úrazu ale je to, že mnoho lidem to ani nedojde, že v počítači už mají přebytečné dokumenty, spisy, obrázky, které už nepotřebují a pak se diví, že mají málo místo v počítači. Proto je nejlepší si v hlavě urovnat, jaké dokumenty potřebujete a jaké už ne. Podívat se do počítače, vyhradit si na to třeba jeden den, vše si prohlédnout a nepotřebné soubory vymazat. Zabírají akorát místo, které byste jinak mohli využít na něco úplně jiného.

Nejvíce místa z mé zkušenosti zabírají PC hry, filmy, hudba a velké obrázky. Proto pokud tyto seriály nebo filmy již máte zhlédnuté a vícekrát se již na něj dívat nebudete, nebylo by na škodu tyto soubory vymazat. To stejné udělejte s obrázky. Taky musíte dbát na to, že soubory, které již k ničemu potřebovat nebudete a vymažete je, se přesunou automaticky do koše. To je ale málo. Pořád jsou v počítači a nějakým způsobem zabírají místo, které potřebujete. Proto je vymažte všechny i z koše. Uvolní se vám paměť a plno místa.

Často se také stává, že počítač se s větším a větším nedostatkem místa začíná sekat a nepracuje tak, jak má. Myslím, že to je opravdu dostatečný důvod proto, abyste párkrát za čas udělali očistu počítače. Počítač vám bude lépe pracovat a fungovat, budete mít více místa na jiné soubory a také vám počítač déle vydrží. Když je totiž počítač zahlcený a nemá dostatek místa, může se stát, že vám jednoho dne takzvaně „umře“  a už se neprobudí. Proto dbejte na očistu počítače a protřiďte si soubory, které ještě potřebujete a které tam máte, aniž byste je využili. Věřte, že to vašemu počítači udělá radost a poděkuje vám délkou své životnosti.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení