Jak vyčistit počítač?

Jak vyčistit počítač? Nejvíce místa z mé zkušenosti zabírají PC hry, filmy, hudba a velké obrázky. Proto pokud tyto seriály nebo filmy již máte zhlédnuté a vícekrát se již na ně dívat nebudete, nebylo by na škodu tyto soubory vymazat. To stejné udělejte s obrázky. Taky musíte dbát na to, že soubory, které již k ničemu potřebovat nebudete a vymažete je, se přesunou automaticky do koše. To je ale málo. Pořád jsou v počítači a nějakým způsobem zabírají místo, které potřebujete. Proto je vymažte všechny i z koše. Uvolní se vám paměť a budete mít v počítači více místa.

jak-vycistit-pocitac

Jak bezplatně vyčistit počítač? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak vyčistit notebook a počítač?

Kamenem úrazu ale, že spoustě lidem vůbec nedojde, že v počítači mají přebytečné dokumenty, spisy, obrázky, které už nepotřebují a pak se diví, že mají málo místa v paměti. Proto je nejlepší si v hlavě urovnat, jaké dokumenty potřebujete a jaké už ne. Podívat se do počítače, vyhradit si na to třeba jeden den, vše si prohlédnout a nepotřebné soubory vymazat. Zabírají akorát místo, které byste jinak mohli využít na něco úplně jiného.

Vyčistit počítač můžete několika způsoby:

  • vyčištění od prachu - pomocí vysavače a ubrousků
  • vyčištění softwaru - zakázání či deaktivace aplikací

Jak bezplatně vyčistit počítač

K dispozici jsou ale také bezplatné aplikace na čištění softwaru počítače:

  • CCleaner
  • Advanced SystemCare
  • Clean Master
  • Glary Utilities
  • Comodo System Cleaner
  • AVG TuneUp

darky-pro-ajtaky

Často se také stává, že počítač se s větším a větším nedostatkem místa začíná sekat a nepracuje tak, jak má. Myslím, že to je opravdu dostatečný důvod proto, abyste párkrát za čas udělali očistu počítače. Počítač vám bude lépe pracovat a fungovat, budete mít více místa na jiné soubory a také vám počítač déle vydrží.

Když je totiž počítač zahlcený a nemá dostatek místa, může se stát, že vám jednoho dne takzvaně „umře“  a už se neprobudí. Proto dbejte na očistu počítače a protřiďte si soubory, které ještě potřebujete a které tam máte, aniž byste je využili. Věřte, že to vašemu počítači udělá radost a poděkuje vám delší životností.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: