UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zrychlit internet?

Pracujete často na počítači a neobejdete se během vaší práce bez internetového připojení? V dnešní době je nutností rychlý a bezproblémový internet, který vám zajistí plynulé vyřizování nejen vašich pracovních povinností. Občas ale zkrátka všechno neběží, jak má, a i internet může být zpomalený.

jak-zrychlit-internet

Jak posílit a zrychlit internet? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak doma zrychlit internet?

Zpomalený internet vede ke zpomalení práce jako takové a vy tak zbytečně ztrácíte čas. Jak takový internet můžete zrychlit?

Vyzkoušet můžete některý z tipů, které by vám mohli alespoň částečně pomoci zrychlit vaše připojení:

 1.  Vhodné umístění wifi routeru

  Jednou z důležitých zásad je vhodné umístění wifi routeru, které je, ač by se to tak na první pohled nemuselo zdát, poměrně důležité, co se hladkého a bezproblémového připojení týče. Čím blíže se routeru totiž nacházíte, tím kvalitnější připojení je. Není tak příliš vhodným řešením mít jej umístěný na druhém konci bytu domu, než kde se většinou s vaším počítačem vyskytujete.

 2. Zastavení zbytečných aplikací

  Dalším tipem na zrychlení internetového připojení je zaměření se na aplikace, které vám běží v počítači na pozadí. Často totiž jde o aplikace naprosto zbytečné, které váš počítač nebo notebook zatěžují a zpomalují. To se odráží i na plynulosti internetu. Vyplatí se proto zkontrolovat, jaké programy máte během vaší práce spuštěné.

 3. Antivirová ochrana

  Další možností je zlepšit si antivirovou ochranu, která by měla být základem každého počítače. Nežádoucí parazité a další nezvaní hosté tak nebudou mít šanci zanést váš počítač nebezpečnými soubory a nebude ani docházet k nežádoucímu zpomalování internetového připojení.

 4. Pravidelné aktualizace

  Dbejte také na pravidelné aktualizace vašeho nejpoužívanějšího internetového prohlížeče a dalších přidružených doplňků, které se starají o plynulý chod. Nepoužívané ovladače se ovšem vyplatí raději odstranit, protože by váš počítač mohly zbytečně brzdit. Zamyslete se i nad tím, jestli by si váš počítač nebo notebook už nezasloužil vyměnit za výkonnější.

darky-pro-ajtaky

 A na závěr něco pro milovníky počítačových her. Pokud používáte služby Steam, Origin a další, ověřte si, zda se náhodou nestahuje nějaká aktualizace.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: