Jak zrychlit internet?

Pracujete často na počítači a neobejdete se během vaší práce bez internetového připojení? V dnešní době je nutností rychlý a bezproblémový internet, který vám zajistí plynulé vyřizování nejen vašich pracovních povinností. Občas ale zkrátka všechno neběží, jak má, a i internet může být zpomalený.

jak-zrychlit-internet

Jak zrychlit internet? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak na lepší rychlost internetu?

To ale vede ke zpomalení práce jako takové a vy tak zbytečně ztrácíte čas. Jak takový internet můžete zrychlit? Vyzkoušet můžete některý z tipů, které by vám mohli alespoň částečně pomoci zrychlit vaše připojení.

Jednou z důležitých zásad je vhodné umístění wifi routeru, které je, ač by se to tak na první pohled nemuselo zdát, poměrně důležitě, co se hladkého a bezproblémového připojení týče. Čím blíže se routeru totiž nacházíte, tím kvalitnější připojení je. Není tak příliš vhodným řešením mít jej umístěný na druhém konci bytu domu, než kde se většinou s vaším počítačem vyskytujete.

Dalším tipem na zrychlení internetového připojení je zaměření se na aplikace, které vám běží v počítači na pozadí. Často totiž jde o aplikace naprosto zbytečné, které váš počítač nebo notebook zatěžují a zpomalují. To se odráží i na plynulosti internetu. Vyplatí se proto zkontrolovat, jaké programy máte během vaší práce spuštěné.

Další možností je zlepšit si antivirovou ochranu, která by měla být základem každého počítače. Nežádoucí parazité a další nezvaní hosté tak nebudou mít šanci zanést váš počítač nebezpečnými soubory a nebude ani docházet k nežádoucímu zpomalování internetového připojení.

Dbejte také na pravidelné aktualizace vašeho nejpoužívanějšího internetového prohlížeče a dalších přidružených doplňků, které se postarají o plynulý chod. Nepoužívané ovladače se ovšem vyplatí raději odstranit, protože by váš počítač mohly zbytečně zbrzďovat. Zamyslete se i nad tím, jestli by si váš počítač nebo notebook už nezasloužil vyměnit za výkonnější.

A na závěr něco pro milovníky počítačových her. Pokud používáte služby Steam, Origin a další, ověřte si, zda se náhodou nestahuje nějaká aktualizaci.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu příslušenství k PC a notebooku:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení