UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se připojit k wifi?

Mnoha lidem dělá problém se připojit k síti wifi. Já osobně s tím mám taky velké zkušenosti - s výpadky wifi a tak podobně. Mnoho lidí to dokáže pořádně naštvat, protože když na něčem pracujete a něco máte rozdělané na internetu a najednou vám spadne wifi, je to opravdu k vzteku.

jak-se-pripojit-k-wifi

Jak se automaticky připojit k wifi? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak se připojit na wifi?

Hodně lidem totiž nedělají problémy jen výpadky, ale i to, jak se připojit k samotné wifi síti. Hlavně pro někoho, kdo s mobilem neumí dobře zacházet (například starší lidé). Je to docela oříšek na to přijít sám, když si prostě s moderní technologií vůbec, ale vůbec nerozumíte. Přináším vám tedy jednoduchý návod, který by měl zvládnout a pochopit úplně každý a lehce se připojit k wifi s telefonem.

darky-pro-ajtaky

Připojení k wifi přes mobil

  1. Prvním krokem je otevřít si telefon a vyhledat si složku nastavení. Pro starší lidi to možná bude problém, proto nezbývá nic jiného, než naťukat nastavení do vyhledávače telefonu a vyhledat lupou, nic složitého na tom není.

  2. Poté se vám objeví důležitá tabulka - měla by to být hned první kolonka a jmenuje se připojení - na tu kliknete.

  3. A hned jako první se vám zobrazí název wifi, na který kliknete a tam už nezbývá nic jiného, než najít svou wifi a zadat do ní heslo, pokud jste jej tam ještě nezadali a nemáte ho uložené.

Pokud nevíte, jaké heslo je, nemusíte se vůbec bát. Najdete ho totiž ze spodní strany wifi routeru, obvykle to bývají taková dlouhá čísla, často v kombinaci s písmeny. Případně pokud se vám wifi heslo nelíbí a připadá vám dlouhé, můžete si ho změnit a tím máte vyřešený další problém, který vás trápil.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Editace: Andrea Bělohradská

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: