UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je matrika a co na ní budete potřebovat?

Tak a nyní přichází ta životní fáze kdy vás váš parter požádal o ruku a vy jste mu řekla své ano. Tak svatební přípravy začnou být v plném procesu, kamarádky a kolegyně vám už dopředu gratulují a vysvětlují vám co je potřeba. Jaké svatební šaty budete na sobě mít, jaké dezerty budou na stolech, zda to bude venku nebo snad v nějakém kostele, který jste si už dopředu oba dva vybrali.

co-je-matrika-a-co-na-ni-budete-potrebovat
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Točí se vám z toho všeho hlava a už si přejete všechen ten shon mít za sebou. Blíží se onen den a váš žaludek je jak na horské dráze a vy sama nevíte zda to vše zvládnete naprosto v klidu. Doufáte, aby se vám nic nepokazilo. Jenže teď nastává ta povinnost, že si musíte zajít na vámi příslušnou matriku a požádat o termín a oddání.

Musíte být přesní, protože úředníci nemají jen vás a také v ten den mohou mít i další svatby. Nezapomínejte na své osobní doklady jako je občanský průkaz a také budete platit poplatek. Vše si detailně domluvíte s příslušným úřadem. Přesně před obřadem se za vámi staví matrikářka, která je už připravená a bude po vás požadovat občanský průkaz váš a vašeho milého. Samozřejmostí jsou také občanské průkazy vašich svědků. Nezapomínejte, ale ani na svatební prstýnky! Nevěsta se musí také podepsat novým příjmením, ano velmi často se stává, že automaticky podepíše a potom se omlouvá.

hracky-pro-dospele

Rozdíl je také v tom, když neuzavíráte manželství poprvé tam jsou trochu jiné podmínky. Vše si dočtete určitě na stránkách matričního úřadu. Nejen ke svatbám je, ale matrika potřebná. Máte nový přírůstek do rodiny? Nebo vám umřel váš strýček, kterého jste měli tak rádi? Ano tyto informace, ale také i další musíte sdělit právě na matriční úřad. Kdo si neví rady může tak požádat o informaci ať už písemně nebo telefonicky nebo i osobně. Je to jen a jen na vás jakou formu si zvolíte. Pokud navíc zvolíte úřední hodiny budete mít daleko více času.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: