UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Lze dosáhnout orgasmu v těhotenství?

Orgasmus (a sex obecně) je v těhotenství velmi diskutovaným tématem. Zatímco jedna žena nemá na intimnosti ani pomyšlení, jiná má libido mnohem větší než před otěhotněním. Zkrátka co žena, to originál, a je to tak naprosto v pořádku.

lze-dosahnout-orgasmu-v-tehotenstvi

Je logické, že pokud vás například trápí těhotenské nevolnosti nebo únava, bude sexuální uspokojení nejspíš to poslední, na co byste měla pomyšlení. Totéž pak platí i na samém konci těhotenství, kdy už se posledních pár týdnů ani pořádně nevyspíte a připravujete se na porod.

Sexuální apetence je u těhotných žen odlišná a já určitě radím naslouchat svému tělu a jeho potřebám. Pokud ale chuť na intimnosti s partnerem (nebo i sama se sebou) máte stále stejné a vaše těhotenství probíhá fyziologicky, pak vás můžu ubezpečit, že se není čeho bát. Orgasmus v těhotenství je naprosto přirozený a dokonce prospěšný.

Snáze a rychleji

Orgasmu lze v těhotenství dosáhnout úplně stejně, jako kdykoli jindy, tedy jak při hrátkách s partnerem, tak při autoerotice. Mnoho žen dokonce uvedlo, že v těhotenství pro ně bylo dosažení orgasmu daleko snazší a rychlejší než před otěhotněním. Jiné ženy si zase pochvalovaly, že při vyvrcholení zažívaly mnohem intenzivnější pocity než obvykle. Některé ženy dokonce teprve v těhotenství poznaly, co znamená skutečný orgasmus.

Není ani výjimkou, že se orgasmus dostaví u těhotné ženy ve spánku, a to bez jakékoli předchozí stimulace. Důvod toho všeho je přitom velice prostý – u těhotných žen přirozeně dochází k mnohem většímu prokrvení malé pánve, pochvy i zevních pohlavních orgánů. Díky tomu se zvyšuje citlivost, vzrušivost a také schopnost dosáhnout vrcholu. Pokud tedy máte chuť, určitě si dopřávejte a užívejte dosyta.

hracky-pro-dospele

Prospěšné účinky

Orgasmus nepřináší jen potěšení, může být i prospěšný, a to dokonce i v těhotenství. Vzhledem k tomu, že se při milování a při orgasmu vyplavují hormony štěstí a lásky, příjemné pocity pociťuje i miminko v děloze, které se v těchto chvílích cítí spokojeně. Při orgasmu navíc dochází ke stahům svaloviny pochvy i pánve a tím se svalovina posiluje. Spousta lidí se ale obává toho, že by právě tyto stahy mohly vyvolat předčasný porod. U zdravé rodičky s fyziologickým nekomplikovaným těhotenstvím se ale rozhodně není čeho bát.

Orgasmem k vyvolání porodu

I když u zdravé ženy, jejíž těhotenství probíhá bez komplikací, orgasmus nemůže vyvolat předčasný porod, na konci těhotenství už může porod trošku popostrčit. Vyvolání ale není to pravé označení, protože pokud tělo ještě není na porod zcela připraveno, ani orgasmus nepomůže. Pokud už se ale k porodu pomalu schyluje, může ho pomoci nastartovat. Ne nadarmo patří sex mezi oblíbené babské rady k „vyvolání“ porodu.

Účinky jsou hned dva – jednak ženský orgasmus provází přirozené stahy svaloviny děložní a pak sperma, které se dostane do pochvy a k děložnímu čípku obsahuje prostaglandiny, což jsou bílkoviny, které přirozeně vyvolávají kontrakce. Pokud tedy chcete napomoci spontánnímu začátku porodu, udělejte si s partnerem krásný večer ve dvou. A nezapomeňte si ho užít i vy!

Pro Dudlu napsala: Andrea Bělohradská

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: