UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co to je MLM?

Spousta lidí slyšelo už alespoň někdy v životě pojem mlm, ta menší většina už ale ví, co to MLM je. MLM (neboli Multi Level Marketing) - v překladu z angličtiny síťový marketing. Spousta z nás nezná spíše tento pojem, než aby nevěděli jeho význam z reálného života.

co-je-mlm

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Síťový marketing je jednoduše o přímém prodeji. Tento způsob přivýdělku, někdy i hlavního příjmu spousta lidí odsuzuje - vybudovat síť na MLM není totiž úplně jednoduché. Musíte mít trpělivost, být cílevědomí a neztratit naději, že se vám to podaří.

Můžeme kupříkladu znát různé názvy firem, které zapojení do síťového marketingu nabízí. Jedny z nejznámějších určitě znáte na stoprocent podle názvu: předně Tiande, potom Oriflame, Mary Kay, Global 3000 a mohla bych pokračovat donekonečna, protože vznikají stále nové a nové, ty už ale tolik známé nejsou.

MLM jako takové je v dnešní době hodně odsuzované. Někdy se ani nedivím, protože jej vidím naprosto všude. Projíždím Facebook a v nabídkách online prací Tiande...
Ano, je to práce jako každá jiná. Akorát s tím rozdílem, že prostě není pro každého. Ne každému se podaří vybudovat fungující síť, která mu bude vydělávat. A proto, že to lidé poměrně rychle vzdávají a nebo se jim v MLM nedaří, je odsuzované.

Nutno podotknout, že pokud je někdo ale opravdu šikovný a cílevědomý, určitě se mu ve vodách síťového marketingu bude líbit. A časem se MLM může stát jeho hlavním příjmem, i takoví lidé jsou. Síťový marketing má výhodu vlastně i v tom, že jste sami sobě svým šéfem (pokud se stane MLM vaším hlavním příjmem, je to vlastně podnikání a musíte si k němu zřídit živnostenský list).

Někteří lidé si takhle dokázali vytvořit měsíční příjem v desítkách tisíc a jsou živým důkazem, že i MLM jako příjem může fungovat. Je k tomu ale potřeba dávka odvahy a houževnatosti.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Pokračujte v čtení blogu: