UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jaké bylo SEOloger setkání 2023?

Od 5. 5. - 7. 5. 2023 proběhlo v pořadí páté SEOloger setkání pořádané Pavlem Ungrem v hotelu Skalský dvůr, které přineslo genderově skvěle vyváženou sestavou speakerů točících se okolo SEO v podobě Anna SchumacherViliam KanianskýSarah PreschZlatica LuknárováPetra DolejšováMarek ProkopMichal PecánekMartin Žatkovič.

seologer-2023

Skupinovka - SEOloger naživo 2023 (Autor fotky: Petr Krauz)

O čem byl letošní SEOloger?

Nic IT komunitou nerezonuje tolik, jako progres v AI, který za poslední dva roky přinesl řadu příležitostí jak si zjednodušit práci, ale také několik pastí, které by SEO specialisti měli znát a umět se s nimi vypořádat. Ať už se bavíme o MidJourney, ChatGPT, nebo nějakém jiném nástroji, který bude generovat content, ochrana autorských práv a snadná cesta k pokutě číhá za každým rohem.

Proto než si začnete generovat bannery s grafikou Simpsonů, zajděte si na přednášku od Petry Dolejší, která vám názorně vysvětlí tenkou linii mezi inspirací, vykrádáním a parazitací na cizí značce. Petra nebyla jediná, která se AI dotkla a dumáte-li nad tím jak začít generovat analýzu klíčových slov efektivněji, vhod vám mohl přijít workshop od Marka Prokopa a jeho klasifikace pomocí AI + R.

Odskočme si od umělé inteligence, protože té se nešlo vyhnout v žádné face-to-face konverzaci a z poloviny ji patřila i panelové diskuze, kde musela padnout otázka, zda-li se máme bát o práci a jak moc se za pár let změní SERPo. Názorů padlo hodně, ale já se v následujících pěti letech o práci určitě nebojím, takže můžeme dál hledat cesty k lepší optimalizaci dohledatelnosti.

seologer-tomas-zahalka-seo-konzultant

Z přednášek - SEOloger naživo 2023 (Autor fotky: Petr Krauz)

Máte rádi JavaScripty a bojíte se, že při jejich používání nebudete vidět? Nemusíte. Teda vlastně musíte, když nevíte jak na to, ale nemusíte, když si poslechnete přednášku od Martina Zatkoviče, který prošel téma JS od základů, po různé metody renderingu stránek.

Za obsahové SEO mluvil Viliam Kanianský, o Google Business Profilu a jeho tuningu Anna Schumacher, B2B probral Michal Pecánek a jak prodat SEO a jaké různé typy klientů máme přinesla Zlatica Luknárová a agentura TeaPot. Za mě největší uznání patří Sarah Presch, protože dát si odbornou přednášku před SEO komunitou je výzva, ale dát si ji v češtině, kterou se relativně čerstvě učíte, to jako WOW!

Atmosféra SEOlogeru 2023?

SEOloger není jen o přednáškách, ale polovinu akce tvoří neformální atmosféra s možností pokecu na jakékoliv téma a nemusí to být nutně o SEO. Ať už vás zajímá řízení firmy a nábor zaměstnanců, problematika upadající kvality velkých marketingových konferencích, cestování, cenotvorba, nebo jen chcete někoho vypráskat ve fotbálku, stačí vzít pivko do ruky a připojit se k libovolnému stolu.

seologer-tomas-zahalka

Pokec u pivka - SEOloger naživo 2023 (Autor fotky: Petr Krauz)

Já například letos zjistil, že se dá celý den žužlat hřebíček a o jeho prospěšných účincích na dásně. Jak obtížné je dělat SEO v Číně. Jak funguje nábor zaměstnanců v mém oblíbeném účetní programu Vyfakturuj, a na čem se dříve spálili.

Řadu kolegů jsem vyzpovídal jak se k SEO dostali, a že ty cesty máme hodně různorodé. Podal jsem si tlapku s linkbuildery, které většinou znám jen z mailu a ono osobní setkání vždy otevře cestu k lepší spolupráci. A ve finále se skvěle najedl, dobře napil a jak nemluvně vyspal, čímž děkuji spolubydlovi na pokoji, že toleroval mé pozdní příchody a nutkání vydržet každý večer až do konce.

Takže zase za rok a jestli vás zajímá SEO, tak ať už jste z oboru, nebo děláte UX, Copywriting, PPC, či prostě provozujete web / e-shop a chcete být moudřejší, tak příští rok na SEOloger 2024 dorazte, stojí to za to! Fotoreport od Peti Krauze: Here!

Odkazy na další reporty:

Pro Dudlu sepsal: Tomáš Zahálka (PR)

Pokračujte v čtení blogu: