UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je / kdo je ahasver?

Toto slovo je méně známé a mnoho lidí ho nikdy neslyšelo, asi tak jako já donedávna. Pojďme si ale vysvětlit a objasnit co, nebo spíše kdo je to ahasver. Ahasver je docela zvláštní slovo. Je pojmenovaný podle jednoho žid, který se provinil tak, že udeřil Ježíše Krista a proto musel až do posledního soudu bloudit po zemi. Těch verzí, co a jak se to přesně stalo je hodně, ale tahle je asi ta nejproslulejší.

co-je-ahasver
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

A co je to tedy ahasver? Ahasver je označovaný jako člověk, který není nikdy spokojený, je znuděný, nikde se moc neangažuje a nikde nenachází své uplatnění. Takového člověka můžeme tedy označit jako věcně nespokojeného. Teď už tedy víte, kdo je to ahasver.

Nebudeme si lhát, určitě každý (nebo skoro každý) ve svém okolí známe takového člověka (bohužel). Já taky takového znám a bohužel je to člověk, který by mi měl být od narození tím nejbližším, místo toho ale ani po skoro dvaceti letech od narození nevím, jak ho mám přesně brát.

antistresove-hracky

Ahasverové jsou typičtí nejen tím, co jsem zmínila (že i kdybyste udělali cokoliv, nebudou spokojení), ale i tím, že se rádi třeba pletou do některých věcí, do kterých jim vlastně vůbec nic není. Dalšími takovými "vlastnostmi" ahasvera může být třeba i to, že mívají sklony být agresivní, podráždění a snadno se rozčilují kvůli úplné blbosti. Samozřejmě to neplatí na všechny, ale většina jich takových je.

Teď když nad tím tak přemýšlím, říkám si, jestli se ahasver někdy může změnit. A pořád nenacházím odpověď. Podle mě se ve výjimečných případech ahasver změnit může, ale musí k tomu mít opravdu hodně velký důvod, který mu za to "stojí". A když říkám velký, tak tím myslím opravdu hodně velký. V horším případě (a i v tom častějším) se takoví lidé bohužel nemění, protože nemají k tomu často žádnou motivaci ani minimální chuť něco s tím dělat.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: