UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je krastinace a prokrastinace?

Tak nyní se už setkáváme s pojmy, které jsou už trochu stranou. Nemyslíte tím však to, že byste se měli začít něčeho bát, ale víte co je to krastinace a prokrastinace? U prokrastinace je to navíc tak naprosto jednoduché. Prokrastinace se většinou nezaměřuje na dané situace, ale na osoby kteří prokrastinují.

co-je-krastinace-a-prokrastinace
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Můžete být i takovým člověkem právě vy, protože jestli máte důležité věci do kterých se vám navíc vůbec nechce a neustále je tak odkládáte místo toho, aby jste si k tomu sedli a vše už konečně dokončili pak jste prokrastinující člověk. Ano pochopili jste to správně, člověk jenž neustále pomalu až chorobně odkládá své povinnosti a raději se tak věnuje něčemu jinému jako je například hledání novinek na internetu nebo neustále nakupování zbytečnosti na různých e-shopech je ten na kterého platí toto slovo.

Krastinace ano to bychom mohli chápat jako naprostý opak. Většinou se, ale setkáváme na internetu právě jen s prokrastinací. Vtipné kresby nebo také i podrobné analýzy nás mohou nejen pobavit, ale také zaujmout. Nebo snad máte někoho ve svém okolí kdo je takový chorobný odkladač všech věcí, že vám z toho jde občas na nervy?

antistresove-hracky

U některých těchto osob navíc může dojít k tomu, že zkrátka nejsou schopni si vybrat jednu z nabízených možností, a proto se neradi také rozhodují. Poté je můžeme také pochopit i my co máme rádi ve všem naprostý řád a nedokážeme slevit ze svých nároků. Navíc bychom se měli tolerovat, protože pak může docházet k naprosto zbytečným konfliktům, které v nás vyvolávají jen negativní emoce.

Každý jsme jiný a měli bychom se tak naučit pracovat i s lidmi kteří jsou odlišní než my. Díky tomu tak budeme moci lépe pochopit osobu se kterou mluvíme nebo po ní něco chceme. Pakliže se jedná o pracovní prostředí tak tam nastává daleko delší jednání, ale můžeme využít i psychologie.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: