UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je liberalismus?

Nyní se dostáváme k politice. Liberalismus prosazuje svobodu, svobodné myšlení, právní rovnost, a samozřejmě také podporu lidských práv a svobod.  Je to také filozofický směr, o kterém se mohou učit vaše děti na základní nebo až na střední škole. V ekonomice stojí na ideji kapitalismu. Oproti tomu v politice stojí na ideji demokracie. Nemusíte se bát, že by to bylo těžké na pochopení. Je zde také zahrnuta tolerance. O samotném liberalismu si můžete dočíst více právě v historii. Kdo nemá však u sebe knihy může využít internetu, který mu také sdělí bohaté informace, které právě nyní potřebuje.

co-je-liberalismus

 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Máme také i socialismus a konzervatismus. Všechny tyto ideologie jsou zahrnuty do politiky. A politiku můžeme tedy chápat jako proces a metodu rozhodování, a to určité skupiny lidí. Navíc můžete také znát politologii o které se velmi často mluví. Je to právě věda, která se zabývá politikou. Jsou na to různé vysoké školy, které se dají studovat v dnešní moderní době, a vaše děti se tak jednoho dne mohou vydat cestou politiky. Prostředek politiky není nic jiného než politická moc.

Do politiky nám také spadají volby, kdy jako správný občan můžete jít hrdě k volbám a volit. Kdo může navíc volit je osoba, která dosáhla plnoletosti tj., 18ti let. Máme volby do zastupitelstev obcí apod. Kdo navíc chodí pravidelně volit podle svého rozhodnutí ten také samozřejmě ví, jak to probíhá.

antistresove-hracky

Kdo se tedy už začíná pomalu, ale jistě zajímat o celkovou politiku může si zakoupit knížky, které obsahují bohaté informace, a tak se dále vzdělávat a poznávat, jak tento systém funguje a pochopit co je co. Jestliže jste navíc zvídavý člověk, tak si můžete zajít na obecní úřad a zeptat se na pár věcí, a určitě vám tam sdělí potřebné informace nebo vás odkážou na svého kolegu či kolegyni. Nebo vám může znovu pomoci chytrý internet.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: