UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to predikce, nebo predikovat?

Slovo predikce až tak známé není. Je to slovo převzaté z latiny, znamená v překladu říkat. Možná jste ho ještě ani nikdy neslyšeli, není to žádná ostuda. V tomto článku si vysvětlíme, co to vlastně predikce a predikovat znamená.

co-je-to-predikce-nebo-predikovat
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Ačkoliv přesně toto slovo není známé, v praxi se s jeho významem setkáváme opravdu hodně často. Asi každý člověk se někdy setkal s predikcí. V praxi to znamená předzvěst nebo věštba toho, co se stane či nestane. S významem predikce se můžeme v praxi setkat u různých věštkyní či kartářek, které nám říkají, co se nám v budoucnosti stane, či nestane. Někdo tomu věří a někdo zase ne. Záleží to individuálně na každém člověku.

Já třeba od jisté doby kartářkám věřím. Dříve jsem jim také nedůvěřovala, ale od té doby, co už se několik věšteb splnilo, mám na ně jiný názor. Na druhou stranu, kartářky jsou vždy takové tajemné a zahrnuté tajemstvími – jedním z nich je, jak je možné, že jejich věštby se plní? Nad tím kolikrát zůstává rozum stát.

Kartářek se můžete zeptat prakticky na cokoliv – na vztahy, rodinu, kariéru, nebo třeba zdraví – zkrátka na to, co vás aktuálně zajímá. Samotnou mě zaskočilo, že když jsem k ní několikrát šla, vždy mi řekla to, co se aktuálně dělo, nebo se to zanedlouho stalo. A to mi hlava nebere.

antistresove-hracky

Například i taková baba Vanga – bulharská věštkyně. Prorokovala tolik věcí, co se posléze staly. Svoje schopnosti neměla od narození. Takhle věštit začala až tehdy, když přišla o zrak. Mnoho lidí říkalo, že jí příroda zrak "vykompenzovala" těmito schopnostmi.

A nejšílenější a nejděsivější na tom je to, že těch věšteb bylo opravdu hodně a všechny se splnily. Vysvětlete mi, jak je to možné, že má někdo takové schopnosti. Je to opravdu zajímavé téma, o kterém by se dalo psát prakticky pořád a kdykoliv.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: