UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je po smrti?

Každý člověk asi někdy uvažoval nad tím, co se stane, až zemře. Někdo na další život nevěří, někdo naopak zase ano. Já jsem zrovna jedna z těch věřících. To znamená, že věřím tomu, že až jednou umřu, budu mít před sebou další život. Říká se, že život po smrti je od tohoto velmi odlišný. Že je zde člověk veselý, nemusí řešit žádné starosti a tak podobně.
 
co-je-po-smrti
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
A tato teorie a myšlenka mi prostě připadá reálná i z toho důvodu, že už se mi pár hodně zvláštních a nevysvětlitelných věcí stalo. Například jednou jsem uviděla  postavu celou v černém a vypadala velmi děsivě (v tu dobu jsem byla malá holka a bylo mi asi deset let), ale tuto vzpomínku si pamatuji dodnes.

Také mnoho lidí tvrdí, že se jim stalo něco, co si nedokážou vysvětlit. Je jich spousta a já jim věřím právě z toho důvodu, že se mi občas stane něco podobného. Je opravdu zvláštní nad tím takto přemýšlet a pátrat po neznámu, o kterém moc nevíme. A zřejmě ani vědět nebudeme, dokud prostě nenastane náš čas a neumřeme. Taky se říká, že když někdo umře, a byl hodně těžce nemocný, že už je mu tam nahoře lépe a že už ho nic nebolí.
 

antistresove-hracky

Ať už je to pravda nebo ne, je to způsob, jak alespoň na chvíli pro zemřelého neplakat. Vědomí, že se má lépe, je lepší. A věřte mi, každý jednou bude na onom druhém břehu. Jsem o tom prostě přesvědčená. A nejspíše je to tam opravdu jiné, než tady na světě. Bezstarostné.
 
Možná, že je tento život jen nějaká zkouška a ten druhý život je vlastně odměnou za to, jací jsme v tomto životě byli a jestli jsme vykonávali zlo, nebo dobro. Opravdu je těžké říct, co je pravda, nebo ne, každopádně jedno je vážně jisté. Opravdu je zajímavé si občas popřemýšlet nad těmito záhadnými myšlenkami a tajemnem, které nás ze všech stran obklopuje. Je to totiž něco, co je pro nás viditelné až po naší smrti.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: