UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to karma?

Od mnoha lidí můžete slyšet již proslulou větu: ,,Karma je zdarma". Někteří si ale nedokážou vybavit, co toto rčení či přísloví znamená. V dnešním článku si to rozebereme podrobněji i na příkladech.
 
co-je-to-karma
 
(Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Představte si, že máte kamaráda. Důvěřujete mu na sto procent a svěřujete se mu úplně se vším. Jste poměrně majetný člověk, máte firmu, dům a zahradu. Tento člověk taky pro vás pracuje ve firmě a má přístup například k vašim firemním financím. Jednoho dne se ale tento člověk rozhodne, že vás okrade. Půjde a v nestřeženém okamžiku, když nikdo nebude ve firmě, převede vaše firemní finance na svůj účet.
 
Vy o ničem zatím netušíte. A za pár dnů (například po krásné dovolené strávené s vaší manželkou a dětmi) přijdete do firmy, podíváte se na data a zjistíte, že vaše firemní konto je poloprázdné, v horším případě úplně prázdné. Jste zničení a nechápete, jak vám to mohl udělat jediný člověk, kterému jste ve firmě na sto procent plně důvěřovali.
 

antistresove-hracky

A teď se dostáváme k té hlavní pointě toho, co to ta karma vlastně je. Znamená to to, že ačkoliv se vám ze začátku může zdát, že tento člověk nad vámi "vyhrál", není to vůbec pravda. Tento člověk si to totiž myslí taky, užívá si ukradených peněz, ale opak je pravdou. I když tomu vůbec nevěříte, to, co udělal, se mu všechno vrátí. Nemusí to být hned, může to být klidně až za několik měsíců či let...Nicméně jednou se mu to vrátí. A toto přesně je princip karmy.
 
Něco špatného uděláte (ukradnete peníze, zradíte kamaráda a tak dále) a myslíte si, že se vám to nevrátí. Ve skutečnosti se vám to ale vrátí stonásobně a přesně takto funguje princip karmy. Takže ač se nám můžou zdát naše špatné činy nedotknutelné, v žádném případě to tak není. Nastane totiž situace, která vám vaše chování stonásobně vrátí - a přesně tomuto se říká karma.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: