Co je senzitivní člověk a hypersenzitivita?

Mnoho lidí se zamýšlí nad otázkou, kdo je senzitivní člověk. Pokud netušíte a třeba o tomto významu slova nemáte více informací, budu ráda, když si přečtete článek, který jsem si pro vás sepsala. 

co-je-senzitivni-clovek-a-hypersenzitivita
 
 (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
Senzitivní člověk je člověk, který věci více prožívá. Takže to není takový ten typ člověka, co mu je všechno jedno a dává své emoce najevo. Senzitivita je u každého člověka normální – ale může se stát, že někteří lidé jsou až hypersenzitivní – což je taky další pojem, který v tomto článku stojí za zmínku.
 
Jde totiž o to, že hypersenzitivní člověk je přecitlivělý až moc - a dává své emoce hodně najevo. Takže při každém menším nezdaru je schopný projevit lítost, nebo se rozplakat. Takoví lidé můžou mít třeba za sebou trauma – není to ale však podmínkou.

V žádném případě nechci říkat, že být hypersenzitivní je špatně, ani nikoho odsuzovat. Každý člověk je jiný a má jiný charakter, jiné vlastnosti a jiné myšlení. Kdybychom tu byli všichni stejní, na světě by byla docela dost velká nuda, nemyslíte? Já myslím, že ano a taky si myslím, že je to na světě docela dost dobře zařízeno.
 

antistresove-hracky

Právě ta odlišnost u každého člověka je to, co ho dělá jedinečným. Člověk může být senzitivní, ale příroda mu to zase vynahradila nějak jinak – například tak, že má na něco obrovský talent, například na matematiku, fyziku, nebo třeba nádherně kreslí, či zpívá. Takže je důležité dívat se na celkovou hodnotu člověka, nejen na jeho negativní stránky.
 
Ostatně každý je máme, ať už jsem to já, nebo někdo jiný. Každý má nějakou nedokonalost, kterou může proměnit na dokonalost, když má kolem sebe ty správné lidi, kteří ho podpoří tak, jak mají a berou ho takového, jaký je. Proto si važme každého člověka za to, jaký je a snažme se hledat spíše jeho pozitivní stránky, které má.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu dekorace a doplňky do bytu: