UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to motovidlo?

Znáte pojem Motovidlo - nebo-li v překladu nešika? Spoustu lidí jej slýchává poměrně dost často, ale někteří lidé možná neví, co to přesně znamená.

co-je-to-motovidlo
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Je motovidlo urážka?

Řekla bych, že to není přímo urážka, záleží, v jakém kontextu toto slovo použijete. A hlavně s jakým tónem. Ale pokud jste naštvaní, je jasné, že slovo motovidlo bude mít trochu i urážlivý význam. Většina lidí ale toto slovo jako urážku bere, protože znamená něco ve smyslu nešika, nebo budiž k ničemu. A přiznám se, že i já kdybych toto slovo slyšela, bych asi nebyla zrovna v nejlepší náladě a rozpoložení.

Přesně proto takováto slova nemám ráda. Může být myšleno i čistě jen z legrace, ale mně se moc nelíbí. Taky bych ho nejspíše brala jako nějakou urážku, pokud by se při tom tento člověk vyloženě nesmál. Záleží na člověku a na jeho osobnosti, jak tuto větu přijme. Kdo si ale myslí, že slovo motovidlo má pouze jeden význam, toho asi možná zklamu. Slovo motovidlo má významy dva.

antistresove-hracky

Ten první jsem vysvětlila. Motovidlo je ale také nástroj, který slouží k navíjení ručně soukané příze do přaden. Možná slovo v tomto významu ani neznáte - řekla bych, že mnohem známější je motovidlo jako nešika, než motovidlo jako nástroj. Upřímně, abych pravdu řekla, taky jsem donedávna vlastně nevěděla, že motovidlo má i tento význam. Ale dozvěděla jsem se to několik dní zpátky a docela mě to překvapilo. Nikoho v mém okolí jsem totiž toto slovo neslyšela v řeči používat.

Z toho lze usuzovat, že nebude rozhodně tak používané, jako v prvním významu. Řekla bych nejspíše, že je to takové zastaralejší slovo, které se používalo převážně v minulosti mezi přadlenami. Jsou to zajímavé informace a zrovna toto slovo stojí za to, aby bylo více rozebíráno dopodrobna a mohli jste se tak o něm dozvědět něco více, třeba to, jak vzniklo a tak dále.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: