UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to signifikantní?

Je možné, že jste tento pojem již zaslechli, nicméně zase až tak známý a proslulý mezi lidmi není. Co to vlastně tedy znamená, když je něco signifikantní? Toto slovo zní docela cizojazyčně a rozhodně nepochází z českého jazyka. Takže co to tedy signifikantní je. Pokud je pro nás něco signifikantní, jinými slovy bychom to mohli nahradit v češtině jiným výrazem jako něčím, co je pro nás opravdu důležité a má to pro nás dost velký význam.

co-je-signifikantni
 (Zdroj fotky: Freepik.com)

Pro každého člověka to může být něco jiného. Pro někoho je to práce, pro někoho jeho koníčky a pro dalšího zase rodinný život. Já jsem člověk, který se zhlíží převážně v té třetí věci. Vždycky jsem chtěla rodinu a to velkou. Rodina je pro mě na prvním místě. A před nedávnem se mi narodila dcerka Sofinka, která je prostě úžasná.

Ať už je pro vás důležité cokoliv, není to špatně. V dnešní době se všichni lidé nezhlíží v rodinném životě, ale to je v pořádku. Ne každý je na to totiž stavěný. Já jsem si třeba osobně uvědomila, co je pro mě signifikantního (natolik důležitého), až jsem zjistila, co je to mateřská láska.

antistresove-hracky

To se prostě ani nedá popsat slovy, to musíte zažít. A tím, že je pro mě rodina důležitá, nemyslím jen svoji dceru – ale i mou maminku, sestru, babičku, dědy, tety, strejdy. Ta rodina je myšlena jako rodina kompletní. Výhodou rodiny je, že při vás (ve většině případech) vždy stojí a nenechají vás v problémech, pomáhají vám. Říká se, že ať už vás zradí kdokoliv, rodina s vámi vždy zůstane a nejednou se mi tohle přísloví ověřilo.

Pro mě je prostě rodinný život a rodina silný základ k tomu, abych byla šťastná. Na dalším místě jsou pro mě věci jako moje koníčky, práce, zvířata a tak podobně. A co je signifikantního ve vašem životě pro vás? Zamýšleli jste se někdy nad tím? Co máte ve svém životě na prvním místě?

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: