UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je kalendářní den?

Každý známe nebo víme co je kalendářní den nebo snad ne? Běžně se s tím setkáváme a pracujeme v kalendářním dni. Kdo si, ale stále neví rady tak pro toho tu máme malou nápovědu, která se mu bude zajisté hodit. Kalendářní den je období od půlnoci do půlnoci. Přesněji tedy řečeno je to období od 0:00 hodin do 24:00 hodin. A jde tedy i o 365 dní v roce, ale pokud je rok přestupný tak máme o jeden den navíc, a to tedy 366, abychom nikoho nyní nepletli.

co-je-kalendarni-den

Je to každý běžný den, který prožíváme s rodinou, v práci nebo snad někde na dovolené. Samozřejmě moc dobře víme i to, že snad nikdo nepracuje každý den 24 hodin denně a to 7 dní v týdnu nebo snad ano? Každý by si měl udělat čas na odpočinek, protože mu potom jeho tělo to dá určitě patřičně najevo. Může to začít i malými problémy jako jsou bolesti hlavy, kdy už si nevíme rady, co a jak dělat správně v práci, protože nám toho dává náš vedoucí stále víc, ale v dnešní uspěchané době nechceme zůstat bez pravidelného příjmu.

Pokud tedy máte volno, na které máte také samozřejmě nárok tak si ho rozhodně vezměte. Pakliže si říkáte, že si to nemůžete dovolit tak si zakupte hodně magnesia nebo i jiných přípravků, které vám pomohou v boji proti stresu, ale také i v boji proti přepracování, protože naše tělo není stroj, který se neunaví.

Mnoho z nás si také pravidelně ve své hlavě opakuje informaci o tom, že by den mohl mít daleko více hodin, jenomže my jsme ti, kdo si plno věcí komplikuje a neudělá si čas jen pro sebe, a i když si myslíte, že během pouhých pár minut nemůžete stihnout to co vás baví tak jste na velkém omylu. Jezdíte pravidelně autem do práce? Místo muziky si pusťte audio knihu nebo i lekce cizího jazyka. Nemůžete v noci spát, protože toho máte druhý den hodně? Tak se naučte na pravidelné klidové cvičení, které vám s tímto bojem dokáže také dobře pomoci, a vy se tak v klidu na další den vyspíte.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: