Jak na bolest hlavy?

Kdo se s tím ve svém životě již nesetkal. Sedíte si u televize a najednou vás začne šíleně bolet hlava. Skočíte si tedy pro nějaký ten prášek co máte doma ve své lékárničce, která je vždy připravená právě pro tyto chvíle. Jenomže za několik hodin se to objeví znovu. Co najednou dělat a jak si pomoci při bolesti hlavy?

jak-na-bolest-hlavy
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Příčin může být daleko více než si myslíte. Ať už se jedná o krční páteř, kdy do noci sedíte za svým pracovním notebookem a snažíte se stihnout vše potřebné, protože by to rozhodně nepočkalo. Automaticky jste nakrčení a vaše hlava také něco váží. Nebo se snad ve tmě díváte do svého mobilního telefonu? Ano i oči vás mohou bolet právě z této aktivity kdy si je velmi ničíte. Zhoršený zrak tak může vyvolat bolesti hlavy.

Nebo jste snad dnes celý den skoro nic nevypili? Pravidelný pitný režim je základem jak pro hubnutí tak pro správnou funkci našeho těla. Proto je tedy dobré, abyste si s tímto problém, který vás trápí i třeba několik dnů zašli ke svému lékaři nebo i k fyzioterapeutovi. Víte navíc o tom, že problém s krční páteří nám dokáže zhoršit náš zrak?

Skoro každý člověk v dnešní moderní a uspěchané době plné stresu trpí právě bolestmi hlavy. Stres má také velkou váhu, protože naše tělo nám dává jasný signál, že není něco v pořádku a my bychom s tím měli něco okamžitě dělat.

sportovni-vyziva

Přemáhat se jen, protože to vyžaduje naše práce nebo něco jiného a platit za to naším zdravím, které jen tak už nevrátíme pokud se jedná navíc o zrak přece nestojí za to ne? Pravidelné cvičení zaměřené na tento problém určitě tak udělá své a vaše tělo vám navíc poděkuje.

Proč si denně nedopřát pár minut cvičení za počítačem? Ano i to jde. Návodů máte dnes a denně kolem sebe několik desítek. Proto začněte již nyní ať se vám právě tato bolest stane už jen pouhou minulostí a vy si tak budete moci dopřát  klidného spánku.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: