UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je lýčí?

Co je to vlastně lýčí? Nějaká záhadná bylinka nebo snad super potravina, která by stála za to vyzkoušet? To vám rychle objasníme. Chodíte kolem stromů, které jsou všude kolem vás, protože žijete na vesnici? A co takové lýko? Ano je to naprosto to samé. Strom pod svou kůrou má lýko.

co-je-lyci

Co je lýko (Zdroj fotky: Freepik.com)

Milujete dekorační předměty, protože si chcete tak navíc i zpříjemnit váš domov? A chcete si je také vyrobit? Ano právě z lýčí nebo i také lýka si můžete zkusit vyrobit krásnou ošatku jakou měla třeba vaše babička, protože v ní budou krásně dýchat rohlíky, housky nebo také i chleba, a tak vám i déle vydrží. Protože pokud byste nechali pečivo v plastovém pytlíku ve kterém si jej přinesete z obchodu, tak se může velmi rychle stát, že se na něm objeví nepěkná plíseň.

A co takový dekorační košíček ve kterém budete mít vystavené ovoce z vaší zahrady, kde nepoužíváte žádné pesticidy, protože chcete mít vše BIO? Návody na pletení z lýka jsou všude na internetu nebo se podívejte na to, zda ve vašem okolí někdo nepořádá právě tyto kurzy a vy se tak můžete něco nového naučit, nebo mít i nového koníčka ve svém volném čase. Možností jak takové lýko využít je spousta. Nebo chcete snad zabavit vaše neposedné děti, které u ničeho dlouho nevydrží? Pak zvolte právě tento materiál a uvidíte, že budete mít klid i na několik hodin. A co vaše kamarádky, které rády také zkoušejí něco nového?

A co si udělat takový nedělní dýchánek při sklence vína a nechat své muže, aby se také postarali o vaše děti? Proč ne, bude alespoň o zábavu postaráno. Kdo je odvážný, protože se výzev nebojí a vždy rád riskuje, tak může zkusit i takové pantofle právě tohoto materiálu. Fantazii se meze nekladou. Navíc budete originální, protože to doma nemá každý. A nebo snad preferujete sandály? Co takhle jedny udělat pro vašeho muže, kterému se ty co nosí na zahradu už rozpadají? Ano můžete to využít na výrobu dárku pro vaše blízké.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: