Co je pandemický zákon?

Ano nyní se setkáváme s pandemickým zákonem. Jenomže co je to? Jedná se tedy konkrétně o zákon č. 94/2021 Sb. dnem jeho účinnosti. Díky tomuto zákonu mohlo Ministerstvo zdravotnictví, ale také krajské hygienické stanice vyhlašovat mimořádná opatření a to ohledně Covid-19.

co-je-pandemicky-zakon
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Ano s koronavirem jsme se setkali určitě všichni. Na základě toho jsme někteří přišli o rodinné příslušníky a tak nám byl změněn i náš život. Kdo navíc prodělal tuto nemoc tak ví, že to není zase nic tak příjemného.

Někteří lidé o tom ani nevěděli, oproti tomu my máme ještě do dnešního dne problémy s dýcháním. Sice už nejsou takové, ale je to na sportovních výkonech dost znát. Každý reagoval jinak a nemocnice se plnily nejen staršími lidmi. Veřejně se vědělo, že kdo má nějaký ten zdravotní problém tak pro něj bude průběh této nemoci daleko horší. Jenže tomu úplně tak nebylo. I pro naprosto zdravého člověka, kterému je do 30ti let a sportuje ho to dokázalo daleko lépe položit než třeba jeho kolegyni, která má už děti. Máte to tedy nějaký vliv i na ženy s dětmi, které jsou třeba daleko odolné než ty, které děti neměly?

Ano je to v celku velmi zvláštní. Dodržování opatření jako bylo i pravidelné mytí rukou a také i mytí za pomoci dezinfekce a několikrát denně, dokázala tak silně podráždit pokožku a také vysoušet. Jenomže to bohužel bylo potřeba. Myslíte si třeba dnes, že by bylo dobré v nemocnicích nosit respirátory nebo roušky? Jaký máte na toto téma názor? V období chřipek by měla osoba, která prská všude okolo, by měla mít, alespoň roušku nebo kapesník, aby se neroznášely bakterie dál. Ano jak jinak se nemoci rychle šíří? Nebo by snad maminky neměli své nemocné děti dávat do školek, protože tak nakazí další? Ale co mají dělat, když jim zaměstnavatel má sice dát volno, ale nedá? Nebo jsou snad samoživitelky a přišly by tak o peníze, které potřebují na nájem? Velmi zajímavá témata pro dnešní den nemyslíte si?

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu dekorace a doplňky do bytu: