UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je to homofobie a homofobní?

Spousta lidí má z něčeho určitou fobii. Fobie je něco, co nahání člověku panický strach. Tudíž fobie je v překladu strach. Existuje obrovské množství fobií - arachnofobie, ablutofobie, bacilofobie a mezi nimi je také zmíněná homofobie, o které se dneska v tomto článku budeme bavit.

co-je-homofobie

Co to znamená být homofobní?

To znamená mít panickou fobii z někoho, kdo je takzvaně "homo". Mezi tyto lidi patří lesby, gayové a podobně. Můj názor na to je takový, že pokud neškodí svým jednáním a chováním ostatním lidem v okolí, proč bychom z nich měli mít strach? Samozřejmě chápu, že homofobie je přímo panický strach.

Pokud máte opravdu homofobie, je dobré se takovým lidem co nejvíce vyhýbat. Není dobré, aby je poté někdo urážel jen kvůli jejich orientaci a podobně. Každý jsme osobnost, bez rozdílu, i pokud jsme orientováni na jiné pohlaví a tak dále. Není to přece nic špatného a v dnešní době už je to skoro běžné, není to tak, jako to bylo kdysi dávno, že se o těchto tématech vůbec nemluvilo. Proto je důležité respektovat na tomto světě každého člověka, jak už jsem řekla, bez rozdílu. Každý jsme originál. A není dobré nenávidět určitý typ lidí jen kvůli tomu, že jsou "jiní" než my.

Všemu je na vině dnešní společnost, která si určuje, kdo do této společnosti zapadá a kdo ne, ale to přece není cesta. Všichni na světě jsme lidé a neměli bychom se takto k ostatním chovat. Někteří dokonce takovéto typy lidi uráží a okřikují na ulici, což je přes čáru veškeré slušnosti. Měli bychom se k sobě všichni chovat uctivě a s respektem. A jak taky říká Ústava České republiky, svoboda jednoho končí tam, kde končí svoboda druhého, což je svatá pravda. Proto nikdo nemá právo ohrožovat svobodu někoho jiného a posmívat se mu. Všichni jsme jenom lidé, tak na to nezapomínejme.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si hračky pro dospělé:

Pokračujte v čtení blogu: