UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je veřejné prostranství?

Vstoupili jste na veřejné prostranství? Chce po vás strážník městské policie, aby jste zaplatili za to, že váš pejsek znehodnotil svými výkaly právě veřejné prostranství? Ano veřejné prostranství je veřejně přístupná plocha, kterou spravuje obec nebo město. Na to se mohou také vázat další zákazy, které musí lidé dodržovat. Údržba a péče o tato prostranství stojí nemalé peníze jak malá města tak, ale i vesnice.

co-je-verejne-prostranstvi
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Pro příklad můžeme také uvést, že se jedná o chodníky, parky, ulice nebo také i tržiště atd. Každý den se tak pohybujeme právě po veřejném prostranství aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Na úřadech se najdou i tací lidé, kteří denně chodí si stěžovat, že park není tak čistý jak by si ho on sám představoval.

Chodníky v zimě nejsou třeba dostatečně posypány a hrozí tak i úraz osob. Obecně závazná vyhláška tak může upravovat co smíte a co nesmíte. Zakázané je také samozřejmě ničení veřejného prostranství. Kdo tak bude chtít ničit zeleň ten také může počítat s postihem. Jsou tací lidé kterým dělá dobře pokud mohou něco poničit, ale svůj majetek by si oni chránili. V dnešní moderní době má už spousta měst, ale také i vesnic kamery, které bedlivě střeží právě tato místa, aby tam nedocházelo k trestným činům. Proč by obec nebo město mělo platit za to, že si nějaký vandal usmyslel, že zrovna poničí něco co se mu ten den nelíbí?

Určitě jste to také zažili, když jste si chtěli po dlouhém a náročném dni sednou na lavičku v parku a odpočinout si než půjdete na vlak, který vám pojede až za hodinu. Bohužel k vaší smůle byla lavička posprejovaná a vy jste si nechtěl zničit váš drahý oblek. Kousek od toho byl navíc poničený koš a odpadky tak byly rozházené všude okolo. Všechny tyto informace můžete tedy nahlásit městu, které se podle toho také zařídí. Proto se snažme dodržovat slušné chování a neničit veřejné prostranství.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: