UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak napsat stížnost vzor?

Víte, jak napsat vzor stížnosti?  Pokud chcete napsat dopis se stížností, je důležité, aby byl stručný a jasný. Začněte tím, že vysvětlíte, co se stalo, včetně toho, kdy, kde a jak se to stalo. Poté popište, jak problém ovlivnil vás nebo vaši firmu, a vysvětlete, jak byste chtěli problém vyřešit.

jak-napsat-stiznost-vzor

Stížnostní dopisy lze zasílat e-mailem nebo poštou. Pokud posíláte e-mail, uveďte v jeho těle všechny důležité informace. Pokud posíláte dopis poštou, buďte struční a přiložte kopie všech relevantních dokumentů (např. faktur).

Stojí také za zmínku, že pokud si stěžujete na špatný zákaznický servis společnosti, může být užitečné poslat stížnost doporučeně, abyste měli doklad o odeslání, pokud to bude později nutné.

Struktura stížnosti

  • Adresa žadatele včetně PSČ.
  • Předmět dopisu – tučně,
    po předmětu vynecháme 2 řádky.
  • Text stížnosti – stručný, dostatečně vysvětlující, ale bez zbytečných informací.
  • Závěr.

Zde je příklad stížnostního dopisu:

Vážený pane/paní,

píši Vám, abych si stěžoval na problém, který jsem měl s Vaší společností. Dne (datum) jsem si ve vašem internetovém obchodě objednala pár bot.

Boty byly uvedeny jako skladem a k okamžitému odeslání. Přesto mi bylo při objednávce sděleno, že boty budou dodány až za deset dní. To bylo nepřijatelné, protože jsem je nutně potřebovala na akci v (datum).

Kontaktovala jsem zákaznický servis a bylo mi sděleno, že boty budou odeslány do 48 hodin. Když však ani po 72 hodinách nedorazily, kontaktovala jsem je znovu a jeden z vašich zástupců mi sdělil, že mi nemohou zaručit, že boty dorazí včas na mou akci. Proto souhlasili, že mi okamžitě vrátí peníze, abych si je mohla zakoupit jinde.

Od té doby jsem obdržel e-mail od jiného zástupce vaší společnosti, který mi potvrdil, že tato náhrada byla vyplacena, a doporučil mi, abych je již nekontaktoval s dalšími dotazy ohledně mé objednávky nebo vrácení peněz. Měli byste však vědět, že toto je nepřijatelný zákaznický servis.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si příslušenství k PC:

Pokračujte v čtení blogu: