UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak uvázat kravatu?

Kravata, víte jak ji jednoduše uvázat? A co je vlastně kravata? Kravata je dlouhý kus látky, který nosí obvykle muži, buď uvázaný na uzel, nebo na motýlka. Nejběžnějším uzlem na kravatě je uzel "čtyři v ruce", který je jednoduchý a kompaktní a hodí se na šaty i na běžné nošení.

jak-uvazat-kravatu

Existují i další, jako je windsorský uzel a poloviční windsorský uzel, které jsou složitější a lze je použít pro poloformální události. Windsorský uzel je nejformálnější ze všech uzlů na kravatě, ale je třeba se ho naučit správně uvázat.

Kravaty původně nosili výhradně muži, ale v posledních letech je jako doplněk svého oblečení začaly nosit i ženy. Dámské kravaty jsou obvykle mnohem užší než pánské a obvykle se vyrábějí pouze v jednobarevných barvách, jako je červená, modrá a černá.

Kravata se dnes nejčastěji používá jako doplněk k formálnímu nebo poloformálnímu oblečení, jako jsou obleky nebo smokingy (obleky s fraky).

Lze ji také nosit neformálně s džínami a košilí na knoflíky při pracovních nebo školních aktivitách, jako jsou sportovní zápasy, taneční večery nebo jiné akce, kde chcete vypadat hezky, aniž byste byli příliš formální.

Jak uvázat kravatu

Vázání kravaty je dovednost, kterou by měl ovládat každý gentleman. Existuje mnoho různých způsobů vázání kravaty a neexistuje žádný správný nebo špatný způsob. Nejběžnější je uzel čtyři v ruce, který se snadno váže.

  1. Pro začátek budete potřebovat dlouhou kravatu (3-4krát větší než váš pas) a košili s rozepnutým límečkem.
  2. Kravatu protáhněte zezadu nahoru skrz poutko límce a skrz přední část poutka ji zasuňte dolů tak, aby dole visel jen asi centimetr nebo dva látky. Dbejte na to, abyste ji neutáhli příliš pevně, jinak budete mít problémy s dalším krokem.
  3. Držte obě strany kravaty u sebe, překřižte je před hrudníkem a jeden konec položte asi 6 cm nad druhý. Konce by měly směřovat dolů k vašim nohám - to vám později v tomto kroku pomůže udržet si přehled o tom, kde se nacházejí.
  4. Delší konec (ten, který visí dál od těla) přehoďte přes kratší a pak jej přiveďte zpět, aby se opět setkal se svým druhým pruhem ve středu přední části. Konce by nyní měly opět směřovat k sobě.
  5. Oba konce opět překřižte, ale tentokrát je přiveďte nad sebe, nikoli pod sebe jako předtím - v podstatě děláte, jako byste se chystali uvázat skutečný uzel, ale zatím to neděláte.

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vychytávky na praní prádla:

Pokračujte v čtení blogu: