UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak přežít na ulici?

Život na ulici je těžký, ale existují způsoby, jak přežít. Když jste bez domova, nezáleží na tom, jestli máte nejlepší nebo nejhorší den v životě. Můžete mít dobrou náladu a stejně se cítit na hovno kvůli tomu, čím procházíte.

jak-prezit-na-ulici

Život na ulici není snadný, ale existují způsoby, jak si ho usnadnit. Zde je několik tipů:

  • Buďte připraveni na všechno. Nikdy nevíte, kdy se stane něco špatného, takže je nejlepší být vždy co nejlépe připraven.
  • Mít s sebou spací pytel nebo deku je dobrý začátek, protože vás během chladných nocí zahřejí a během deštivých dnů a nocí ochrání před deštěm nebo sněhem.
  • Zjistěte si, kde se ve vašem okolí nacházejí přístřešky, abyste v případě, že se vás někdo pokusí vyhodit z domu, nebo pokud nemáte kam jít, měli alespoň kam jít, kde je bezpečno a teplo, dokud opět nenastane ráno.
  • Když jste na ulici, je důležité, abyste byli schopni ochránit sebe a svůj majetek. Může být těžké vědět, co dělat, pokud se ocitnete v nebezpečné situaci.


Zde je několik rad, které vám mohou pomoci zůstat v bezpečí:

Nechoďte s cennými věcmi, o které si nemůžete dovolit přijít. Nechte je doma nebo na bezpečném místě, například ve skříňce ve škole nebo v práci. Rovněž u sebe nenoste velké množství hotovosti.

Nikdy nechoďte sami v noci nebo temnými uličkami. Pokud je to možné, pohybujte se ve skupinách a při procházení přeplněných oblastí, jako jsou nákupní centra nebo ulice v centru města, se držte pohromadě.

Pokud vás někdo sleduje nebo se vám zdá jakkoli podezřelý, přejděte ulici a jděte do obchodu nebo budovy. V případě potřeby požádejte o pomoc a/nebo v případě hrozícího útoku okamžitě volejte policii.

Neriskujte - někdy se vás jen snaží vyděsit, jindy však mohou hledat příležitost k útoku!

Pokud se vás někdo pokusí okrást nebo okrást, braňte se! Použijte cokoli, co vám přijde pod ruku - popruh od kabelky, klíče nebo třeba jen kopání a křik - cokoli!

Pro Dudlu napsala: Marcela Kalousová

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: