Jak změřit velikost prstenu?

Pro mnohé je velkým problémem zjistit, jakou mají velikost prstu. Ještě problematičtější to bývá tehdy, pokud se nás náš partner chystá požádat o ruku a velikost netuší. Jak řešit takovou situaci, když neznáme velikost prstu?

jak-zmerit-velikost-prstenu

To je otázka, kterou si kladou snad všichni v podobné situaci a že jich není málo. Nemusíte ale zoufat. Mám zde pro vás hned několik tipů, jak velikost změřit. Když nepotřebujete měřit tajně - to je ta jednodušší varianta. Máte hned několik možností.

Takzvané kroužky na změření velikosti

Pokud netušíte, jakou velikost prstu máte, stačí si objednat kroužky na změření velikosti na prsten. Jsou speciálně určeny na to, aby vám pomohly a tento problém vyřešily. Cenově bývají dostupné, stojí zhruba sto korun.

Druhá situace - měření velikosti takzvaně ,,na tajňáka"

Pokud přece jen potřebujete změřit prsten ,,na tajňáka" a udělat pro svou nic netušící polovičku překvapení, budete na to muset jít trochu jinou metodou, tajně a hlavně v sobě objevit špetku nápadů a kreativity. Jak změřit, nebo zjistit velikost jejího prstenu tak, aby nic nepoznala? Bude to trochu složitější, ale jeden tip by tu přece jenom byl. Pokud si vaše polovička odkládá každý večer před spaním prsteny do šperkovnice, jednoduše jeden z nich vezmete a otisknete jej v tuhém mýdle, poté změříte obvod.

Ano, zdá se to být jako šílená metoda, ale pokud potřebujete zjistit velikost na tajňačku, bohužel není na výběr tolik možností, kolik za normálních okolností. Nebo mě ještě napadá jeden způsob. Pokud se s tímto způsobem moc neztotožňujete, vezměte prsten a odneste jej do klenotnictví. Tam by vám měli změřit a prozradit jeho velikost. Je to vždycky jistější, než potom nadávat, že prsten nesedí. A jaký způsob na změření velikosti u prstenu používáte vy? Můžete se podělit s námi v komentářích.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá