Co je bambucké máslo?

Že jste ještě nevyzkoušeli báječný zázrak přírody v podobě bambuckého másla? Tak to je chyba a nejvyšší čas to napravit. Bambucké máslo nebo také „karité“ či „shea butter“ vás nadchne nejenom svými účinky, ale i širokými možnostmi využití.

co-je-bambucke-maslo

(Zdroj fotky: Freepik.com)

Bambucké máslo je získáváno z výtažků ze stromu máslovníku afrického. Jedná se o tuk extrahovaný z jeho semen. Tento strom roste převážně v Africe. Svoje využití si našlo především v oblasti kosmetiky. Je totiž nutričně velmi bohaté a obsahuje spoustu nasycených mastných kyselin a vitamínů.

Jakými účinky je bambucké máslo známé?

Především to jsou silné hydratační a regenerační vlastnosti. Kromě toho také pomáhá udržovat pružnost pleti a zbavovat ji projevů stárnutí. Obsažené antioxidanty jsou jako stvořené pro hojení a léčbu různých kožních problémů.

Přírodní zázrak v podobě bambuckého másla působí blahodárně na pleť a vlasy. Co se pleti týče, funguje jako částečná ochrana proti slunečnímu záření. Hojí i akné a různé vyrážky. Udržuje pokožku pevnou a pružnou. Působí hojivě na jizvy a poranění. Skvělý je pro použití v chladných zimních dnech, kdy uzamkne v pleti vláhu a zabraňuje jejímu vysoušení.

sportovni-vyziva

A jaké účinky můžete vyzkoušet při použití bambuckého másla na vlasy?

Vyživuje vlasové kořínky a funguje na suchou pokožku hlavy. Poradí si dokonce i s lupy. Poskytuje úžasnou péči poškozeným konečkům, které zaceluje. Vlasům dodává zdravý lesk a krásu. Vytváří na nich ochranný štít, který funguje proti dopadům škodlivého slunečního záření. V zimě je pak chrání před mrazem. Je skvělou volbou pro vlasy zničené častým fénováním, žehlením nebo jinými úpravami.

Skvělé je i to, že bambucké máslo je vhodné naprosto pro všechny typy pleti od suché, přes normální až po citlivou. Můžete ho používat samostatně nebo jako součást různých kosmetických produktů.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: