UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je křemelina?

Křemelina je 100% přírodní produkt a je hotovým zázrakem pro detoxikaci a odkyselení organismu. Pochází z kvalitních ložisek nacházejících se na Islandu, ze kterých se získává pomocí vysoce šetrných procesu tak, aby byla zachována v nejčistší možné podobě. Obsahuje cenné látky, které blahodárně působí na naše zdraví.

co-je-kremelina

Co to je křemelina? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jaké má křemelina účinky?

Křemelina působí blahodárně na vlasy, nehty i pokožku. Zároveň pomáhá udržovat zdravé a pevné kosti. Významná je také funkce očistná a antiparazitální. Pomáhá totiž efektivně odstranit nejrůznější druhy parazitů nacházejících se v trávicím traktu. Díky této detoxikaci zároveň posiluje obranyschopnost organismu.

Jak se křemelina užívá?

Jedná se o jemně zrnitý prášek s jílovitým sedimentem. V případě vnitřního užívání se hodí pro 3-týdenní kúru, kterou je vhodné během roku několikrát zopakovat. Stačí jen 1 polévkovou lžíci křemeliny rozmíchat ve sklenici vody a tento nápoj si dopřát 1x denně po dobu 3 týdnů.

Kromě vnitřního užití se dá použít i na pokožku. Prášek z křemeliny si tak můžete přimíchat třeba do pleťové masky anebo si můžete snadno připravit pleťovou masku vlastní. Stačí jen malé množství křemeliny rozmíchat s vodou do hustší kašovité konzistence a nanést na vyčištěnou pleť. Poté, co maska zaschne, ji smyjte. Pleť bude jemná, vláčná a vyživená.

sportovni-vyziva

Křemelina se dá použít také jako vysoce účinný peeling obličeje. Odstraní odumřelé kožní buňky, pleť rozzáří a dodá jí zdravý vzhled. Díky těmto abrazivním účinkům se dá použít i na vyčištění zubů od plaku, skvrn a zubního kamene. Hodí se i pro omlazující koupele. Do vany s vodou přisypte 2 - 4 lžíce křemelinového prášku. Pokožka poté bude čistější, jemnější a pružnější.

Křemelinu využijete i pro různé čištění v domácnosti. Je tak skvělým pomocníkem na čištěn nejrůznějších druhů skvrn.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: