UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Co je botox?

I když vrásky patří ke stárnutí, někteří jich mají více nebo chtějí zkrátka stárnutí alespoň trochu zpomalit. A právě z toho důvodu vyhledávají botox, který je alespoň vizuálně omladí. Není tak žádný div, že odstranění vrásek patří mezi nejčastější zákroky na estetických klinikách.

co-je-botox

Co to je botox?

Co je botox a jak přesně funguje?

Botox je označení pro protein, který je vyrobený z přírodní látky botulotoxin nebo také botulin, ovšem uměle. Setkat se můžete i s názvem „klobásový jed“. Z důvodu, že k redukci vrásek ho postačí jen minimální množství, ve srovnání s koncentrací v přírodě je tento mnohonásobně zředěný.

Na jaké vrásky lze botox uplatnit?

Nejčastěji je využíván pro redukci mimických vrásek. Konkrétně je to mezi obočím u kořene nosu, v okolí zevních očních koutků a také na čele. Botox je v některých případech využít i na vrásky v oblasti krku.

sportovni-vyziva

A jak botox přesně funguje?

Botox má ten účinek, že působí na svalovou činnost, a to konkrétně tak, že daný sval, který je příčinou vzniku vrásek, uvolňuje. Tím dojde k vyhlazení vrásky. Zároveň se také použitím botulotoxinových injekcí předchází prohlubování vrásek.

Výsledek není po aplikaci botoxu okamžitý, ale musíte si na něj počkat několik dní. Vyhlazení vrásek je patrné přibližně po 7 dnech. Samotná aplikace není příliš bolestivá ani nijak náročná a po jejím skončení můžete provádět běžné činnosti. Jen byste se měli vyvarovat po dobu prvních 8 hodin od zákroku předklánění a lehání. V případě spánku se doporučuje mít podložená záda.

Nutno podotknout, že aplikací botulotoxinových injekcí vrásky nezmizí navždy. Jedná se totiž jen o dočasný efekt. Účinek přetrvává až do té doby, dokud se nezregenerují nervosvalová spojení. Doba účinku se pohybuje mezi 3-6 měsíci. Po první aplikaci botoxu účinek přetrvává po kratší dobu, po dalších aplikacích je běžné, že se doba účinky prodlouží dokonce i až na 9-12 měsíců.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: