Co je to Indiánský běh?

Milujete svobodu? A vaši kamarádi začali právě s běháním, protože to je tak jediná možnost jak si odpočinout a to nejen po práci? Nikdy není pozdě začít a věk je jenom číslo. Může vám v tomto ohledu pomoci Indiánský běh, který vás naučí správně běhat. O co tu vlastně jde?

co-je-to-indiansky-beh
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Indiáni byli velmi moudří to už se dávno ví. Jenomže jak dokázali uběhnout delší vzdálenost? Tento jejich styl byl prokládán jak chůzí tak během. Máme spoustu návodů jak právě tento běh probíhá. Nejprve si tak zvolte vhodnou obuv, která vám pomůže nejen při začátcích, ale také při pokračování v této aktivitě.

Pokud máte obuv již několik let a zdá se vám, že je ještě dobrá tak se raději zastavte v nějakém specializovaném obchodě a nechte si poradit. Potom můžete začít s vaší novou aktivitou. Začneme tedy chůzí kdy 1 minutu rychleji jdeme svižně, a poté 1 minutu běžíme.

Postupně tak přidáváme intervaly. Jak si začne tělo zvykat tak sami uvidíte, že se vaše tělo rychle přizpůsobí a vy tak po několika dnech uběhnete daleko více než, když jste začínali. Ano je to právě o tom, že budete prokládat běh s chůzí. Nic těžkého na tom není.

sportovni-vyziva

Kdo se chce o tomto běhu dozvědět více může si vyhledat sportovní weby, které přesně udávají intervaly. Díky chytrým aplikacím si tak ve svém okolí můžete najít parťáka na běhání a nejlepší je ten kdo také začíná. Vzájemně se můžete podporovat ve vašich dosažených výsledcích.

Nezapomínejte i na vhodné oblečení, které vám bude odvádět přebytečný pot. A kdo přidá k tomu všemu navíc ještě pitný režim a zdravou stravu tak zajisté bude nejen dobře vypadat, ale také se skvěle cítit. Začněte proto již dnes a výsledky se brzy dostaví. Později se tak můžete dostat na běžecké závody, nebo si zvolit pro začátek virtuální, které se také staly velkým hitem. Takovou pěknou sbírku medailí by chtěl mít doma snad každý.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: