Jak dlouho srůstá zlomenina?

Jak dlouho srůstá zlomenina? To je téma, o kterém by se prakticky dalo bavit hodiny a hodiny. Zlomenina je opravdu nepříjemnou záležitostí, která člověku z velké části dokáže pěkně zkomplikovat život. Stačí chvilinka neopatrnosti, nechat vodu na podlaze a snadno se člověku stane, že uklouzne a spadne. A to potom teprve bývá nadělení, které člověka stojí jeho nervy, čas a energii.

jak-dlouho-srusta-zlomenina
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Například velmi frustrující může být, pokud si zlomíte nohu, nebo ruku. Nevím, co je více frustrující. Ale zlomit si ruku může být opravdu hrozné. Potom může být velký problém například najíst se, vykonat nějakou fyzickou práci doma, například úklid.

Jak dlouho ale může trvat srůst zlomeniny? Těžko říct. U každé zlomeniny a jedince to totiž může být zcela individuální... Záleží na tom, jak je zlomenina rozsáhlá, hluboká, jestli srůstá dobře a tak dále... Obecně to ale může trvat několik týdnů až měsíců. Není to záležitost, která by se srovnala hned a opravdu vyžaduje dostatečné množství času.

Na to je opravdu potřeba obrnit se nervy a trpělivostí, protože taková událost jako je zlomenina v člověku může vyvolat opravdu velký stres, takže to bohužel může mít někdy neblahý dopad i na fyzickou stránku člověka. U každého jedince to ale bývá jiné...

sportovni-vyziva

Většina zlomenin se prakticky po čase zhojí v sádře sama bez komplikací. Někdy se ale stává, že zlomenina sroste i přes lékařskou péči špatně a to teprve může značit pořádný problém.

Nejlepší je prostě dávat si pozor na to, abychom si nic nezlomili. Samozřejmě ne vždy to jde, ale na místě je opatrnost a vyvarovat se věcem jako je kluzká podlaha, hazardování s lidským životem a tak dále a tak dále.

Proto pokud jste v životě neměli nic zlomeného, buďte rádi, protože si ušetříte spoustu stresu a komplikací s tím spojených.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: