Co je to nouzový stav?

Určitě už jste zaznamenali zhruba před dvěma až třema roky to, že se začalo mluvit o nemoci Covid 19. Tehdy o něm byly první informace a také veliké množství spekulací, jak vznikl. Jistě jste se o tom doslechli. V dnešní době je slovo covid 19 známé úplně po celém světě. Asi nenajdete člověka, který by nevěděl, co to nemoc covid 19 je.

co-je-to-nouzovy-stav
 
 (Zdroj fotky: Freepik.com)
 
V tu dobu se u nás v České republice vyhlásil nouzový stav – ven jste směli jenom z důvodu nákupu potravin a tak dále, nesměli jste se scházet s přáteli a kamarády (s rodinou jen v omezeném počtu), ven jste směli maximálně do 21.30.

Bylo to opravdu šílené a popravdě jsem něco takového nechápala. Nastala mnohokrát situace, že jste si pustili televizi a místo toho, co byste sledovali normální zprávy, se opravdu všude a na každém kanálu mluvilo prakticky jen o tom jednom a samém - o covidu. Internet byl zahlcený zprávami z dění covidu, takže ačkoliv jste se snažili soustředit na něco jiného, zprávám o covidu jste se prostě nemohli vyhnout, ani kdybyste chtěli. Jediným možným řešením by tedy bylo vypnout i telefon, počítač a zároveň i televizi, abyste nic neviděli a neslyšeli. Ale ani tak to nebylo možné, protože mnoho lidí si o covidu povídalo a vlastně ani o něčem jiném. Nedalo se tomu ani divit, protože v médiích a televizi lidi strašili covidem a hodně vše zveličovali (alespoň mi to tak přišlo).

Nicméně já na to mám názor takový, že covid je sice nemoc, ale rozhodně ne tak vážná. Je to jen můj osobní názor, třeba to tak není, ale mně to tak prostě vždycky přišlo. Teď už se o covidu tolik nemluví. Nicméně si přesto nemyslím, že bude svět jako dřív, protože dokonce i do nemocnice potřebujete roušky. Dřív jste je vůbec nepotřebovali. Nezbývá přesto než věřit, že vše jednou bude zase tak, jako dřív i když to tak nevypadá.
 
Pro Dudlu napsala: Simona Holá

Vyberte si antistresáky:

Pokračujte v čtení blogu: