Jak na bolest zad?

Trápí vás velmi často bolesti zad? A nevíte si rady jak s tímto problémem zatočit? Pokud ano tak si přečtěte pár našich tipů na pomoc při této bolesti. Sedíte často ve své kanceláři až do pozdních večerních hodin a neustále jste předkloněni ke svému monitoru? Nejen vaše krční páteř dostává pořádně zabrat, ale také vaše záda.

jak-na-bolest-zad
(Zdroj fotky: Freepik.com)

Tyto bolesti mohou mít, ale i více příčin než špatné sezení ve ve vašem zaměstnání. I při dlouhém stání na jednom místě i několik hodin, a tím myslíme například prodavačky, které nemají někdy ani možnost si sednou po své 12ti hodinové šichtě. Pár minut denně na protažení si každý z nás zajisté určitě najde.

Kdo navíc sedí v části místnosti nebo výrobní haly kde často cítí průvan tak si zaručeně musí pořídit vestu, která tak zabrání ještě větší bolesti zad. Ano právě i nepatrný průvan nám může způsobit i zánět. Pravidelné cvičení nám může tak pomoci předejít jakékoliv bolesti zad.

sportovni-vyziva

Stačí karimatka klidně i nějaká starší, kdo miluje navíc hudbu a dobře se mu při ní cvičí tak hurá do toho! Pomalé, ale přesně cviky s vámi dokážou udělat daleko více než prudké a zbrklé pohyby, které vám spíše zapříčiní ještě větší zablokování zad. Kdo už je ve stádiu kdy už ho bolí skoro každý pohyb, pak je na uváženou návštěva fyzioterapeuta. Ten druhý může zvolit injekci, která mu od bolesti také pomůže. Samozřejmě pro oba tyto případy je potřeba dodržovat klidový režim na lůžku a dodržovat pitný režim.

Velmi často jsou bolesti zad také spojovány právě s naší psychikou kdy už si člověk připadá, že má tolik na sobě naloženo, že už není schopen unést další tíhu. Každý den do svého dne zařaďme malou procházku po polní cestě, než po asfaltu. Naše páteř vám tak poděkuje. Načerpejme ztracenou energii v přírodě a když se občas proběhneme tak nám naše tělo poděkuje, a my tím také dostaneme z hlavy ty chmurné myšlenky.

Pro Dudlu napsala: Lucie Štýchová

Vyberte si na Dudlu sportovní potřeby: