UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na bolest zubů?

Co jiného nám dokáže tolik znepříjemnit život než zubní kaz, onemocnění dásní, rostoucí osmičky, obnažené zubní kořeny a všelijaké infekce zubů? Přestože návštěva zubního lékaře je nevyhnutelná, ale jak si pomoci, než se do ordinace dostanete? Protože kdy jindy se objeví bolest než v pátek večer, když už jsou všechny stomatologické ordinace zavřené a na pohotovost určitě nechcete?

jak-na-bolest-zubu

Jak na bolest zubů od kazu? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak si ulevit od bolestí zubů

Buď se můžete ládovat pilulkama a nebo si pomoci babskými radami. Například hřebíček a listy tymiánu mají výborné dezinfekční, antibakteriální a antimykotické účinky, které mohou ulevit při bolesti zubů a zánětu dásní. Jeden nebo dva hřebíčky si rozdrťte v hmoždíři na kaši a žvýkejte je co nejdéle.

Hřebíček můžete žvýkat také preventivně, zabráníte možnému vzniku zubního kazu. Lístky tymiánu můžete vyvařit na čaj a tento odvar celý den popíjet nebo listy rovnou žvýkat. Podobný efekt dosáhnete i bylinnou tinkturou Arodubin s obsahem dubové kůry, hřebíčku a deseti bylin, které stáhnou bolest v dutině ústní, ale umí ulevit i při bolestech v krku.

pece-o-zuby

Česnek a cibule jsou další skvělá dvojka!

Česnek, jak je známo, je přírodní antibiotikum a cibule efektivně bojuje s infekcemi. Buď je můžete žvýkat na bolavém místě nebo si je rozdrtit se solí a vzniklou směsí problematické místo mazat. Abyste se mohli vyspat, udělejte to i před spaním. Česnek místo znecitliví a utlumí bolest až na několik hodin.

Dalším řešením je alkohol. Čím vyšší procento alkoholu, tím lépe. Nalejte ho na látkový kapesník a přiložte na bolavé místo, kde ho necháte chvilku působit. Silnější nátury mohou alkohol kloktat. Ústa posléze nevyplachujte.

sportovni-vyziva

Ústní dutinu můžete vypláchnout teplým roztokem z jedlé sody, který připravíte z jedné čajové lžičky sody a hrnku teplé vody. Nebo zkuste led, můžete ho přikládat na tvář, cucat nebo zub masírovat. Chladem zklidníte otok a uleví se vám. Led můžete také cucat nebo sát. Pomáhá i přerušované masírování zubu kostkou ledu. Pasta ze soli smíchané s pepřem a kapkou vody je taktéž protizánětlivá a má analgetické účinky.

Pro Dudlu napsala: Hana Došlová | Edit: Andrea B.

Pečujte o ústní hygienu:

Pokračujte v čtení blogu: