UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak na modřiny?

Modřiny jsou běžným problémem pro mnoho lidí. Jedná se o důsledek nárazu, pádu nebo jiného zranění - ať už nedopatřením, nebo způsobeného násilím. Modřiny jsou způsobené krvácením pod kůží, které se projevuje jako tmavě zbarvená oblast. I když jsou modřiny obvykle neškodné a zpravidla se hojí samy, mohou být někdy hodně bolestivé a nehezké. V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak na modřiny a jak urychlit jejich hojení.

jak-na-modriny
Flek na kůži jako modřina?

Led a tlak

Po nárazu je dobré okamžitě na modřinu aplikovat ledový obklad nebo zmrazený sáček. Led pomůže zmírnit bolest a ztuhnout krevní cévy, aby se omezilo krvácení pod kůží. Pokud nemáte led, můžete použít zmrazenou zeleninu nebo studenou láhev vody. Nechte ledový obklad na modřině asi 15-20 minut a poté si dávejte pozor, abyste na místo neaplikovali příliš velký tlak, což může způsobit další zranění. Pokud je modřina velká, můžete ji přikrýt lehkým obvazem, aby se snížil otok.

Arnika - zázračná léčivá bylina

Arnika je bylina, která je známá pro své protizánětlivé a analgetické účinky. Když je aplikována na modřiny, může pomoci snížit otok a bolest. Arnika se obvykle používá v podobě mastí nebo gelů, které se aplikují na postiženou oblast. Je důležité si uvědomit, že arnika by neměla být používána na otevřených ranách a že někteří lidé mohou být na tuto bylinku alergičtí.

Rozpouštění modřin

Rozpouštění modřin je technika, kterou používají mnozí profesionální sportovci a lékaři. Technika spočívá v aplikaci speciálních enzymů na postiženou oblast, které pomáhají rozložit krevní sraženinu. Tyto enzymy lze zakoupit v lékárnách, ale je důležité si před použitím přečíst návod a konzultovat použití s lékařem.

Vitamín C

Vitamín C je antioxidant, který pomáhá tělu bojovat proti zánětu a podporuje rychlejší hojení. Když se aplikuje na modřinu, může pomoci v procesu hojení.


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: