Omlouváme se, ale z důvodu stěhování skladů do nového a restrukturalizaci firmy Gadgets House s.r.o. obchod je dočasně nefunkční a objednávky se nevyřizují. Situaci se snažíme vyřešit, děkujeme za pochopení.

Na co je dobrý hořčík?

Hořčík je jedním z minerálů, který je pro náš organismus velmi důležitý. Jedná se o čtvrtý nejrozšířenější minerál v lidském těle a nachází se v mnoha tkáních, včetně svalů, srdce, kostí a mozku. Jeho funkce jsou důležité a týkají se například metabolismu, nervového systému, srdce a kostí. V tomto článku si přiblížíme, na co je dobrý hořčík a proč je pro náš organismus tak důležitý.

na-co-dobry-horcik
K čemu je dobrý hořčík?

Hořčík podporuje zdravý metabolismus

Hořčík je klíčovým minerálem pro správný metabolismus sacharidů, bílkovin a tuků. Podporuje také tvorbu energie v těle, protože je důležitým kofaktorem enzymů, které jsou zodpovědné za procesy, jako je například glykolýza. Kromě toho hořčík reguluje hladiny inzulínu a glukózy v krvi, což je důležité pro prevenci cukrovky.

Hořčík podporuje zdraví srdce

Hořčík je důležitý pro zdraví srdce a cév, protože pomáhá udržovat normální srdeční rytmus a krevní tlak. Je také účinným antioxidantem, který chrání srdeční buňky před poškozením. Několik studií také už prokázalo, že hořčík může pomoci snížit riziko srdečních chorob.

Hořčík pomáhá udržovat zdravé kosti

Hořčík je také důležitý pro zdraví kostí a zubů, protože se podílí na tvorbě kostní hmoty a podporuje vstřebávání vápníku v kostech. Nedostatek hořčíku může vést k oslabení kostí, k jejich bolesti a zvýšenému riziku osteoporózy.

Hořčík pomáhá snižovat stres a úzkost

Hořčík je důležitý pro správnou funkci nervového systému a podporuje tvorbu neurotransmiterů, jako je třeba serotonin, který je spojován se snižováním stresu a úzkosti. Nedostatek hořčíku může způsobit podrážděnost, úzkost a nespavost. Proto pamatujte na to, že hořčík do sebe musíte pravidelně dostávat, ať už ve formě tabletek Magnesia a nebo normálně v jídle (špenát, avokádo, luštěniny a tak dále jsou na hořčík bohaté).


Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: