UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak odvodnit tělo?

Naše tělo může občas zadržovat vodu, a to hned z několika příčin. Jednou z nich může být dlouhodobé užívání léků, například i hormonální antikoncepce, přílišné solení a slazení nebo z důvodu nedostatku pohybu. Následkem toho dochází ke hromadění vody v oběhovém systému. Dochází i k nárůstu hmotnosti. Mezi příznaky zavodnění organismu pak patří otoky, celulitida, nadměrné pocení nebo nevysvětlitelný přírůstek hmotnosti během krátké doby. Ve většině případů tento problém trápí ženy, a to především z důvodu hormonální nerovnováhy. Zavodnění není pro organismus příliš žádoucí. Jak tedy tělo odvodnit?

jak-odvodnit-telo

Jak nejlépe odvodnit tělo? (Zdroj fotky: Freepik.com)

Jak rychle odvodnit tělo

V první řadě by měla nastat změna životního stylu. Zařaďte více pohybu, uberte na soli a vyvarujte se konzumace sladkých a nezdravých potravin. Dbejte také na správný pitný režim. Dopřejte si ideální čistou neperlivou vodu nebo čaj. Že si nedokážete sladké odpustit? Pak na to jděte rafinovaně. Klasický bílý cukr můžete jednoduše nahradit zdravějšími alternativami.

Zařaďte i pravidelný pohyb. Choďte na dlouhé procházky, běhejte, jezděte na kole. Zkrátka dělejte to, co vás baví a najděte si aktivitu, která vám bude vyhovovat. K odvodnění organismu vám mohou pomoci i lymfatické masáže nebo lymfodrenáž.

sportovni-vyziva

Pro odvodnění těla je vhodná i návštěva sauny. Tělo se zároveň i zbaví toxinů a dalších škodlivých látek. Navíc i posílíte imunitní systém, takže vlastně zabijete dvě mouchy jednou ranou. Pozor ale na příliš dlouhý pobyt v sauně. Postačí půl hodinka. Delší pobyt by mohl vést k dehydrataci.

Nezapomeňte i na doplnění důležitých vitamínů a minerálních látek. Takovým malým odvodňovacím zázrakem je třeba draslík, který zvyšuje produkci moči a snižuje množství sodíku v organismu. Dopřát si i můžete některé z bylinek jako stvořených pro odvodnění, konkrétně libeček, kopřiva, pýr nebo pampeliškové listy.

Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: