UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak se zbavit lupů ve vlasech?

Lupy ve vlasech neboli drobné šupinky odlupující se kůže z pokožky hlavy trápí dokonce až dvě třetiny populace. Bílé lupy, které jsou obzvláště viditelné na tmavých vlasech, ulpívají i na oblečení a jsou nepříjemným problémem, za který se většina lidí stydí. Příčin jejich vzniku může být hned několik, ovšem tou nejčastější je přemnožení kvasinek. Ty způsobují nejenom tvorbu lupů samotných, ale také nepříjemné svědění pokožky hlavy.

jak-se-zbavit-lupu-ve-vlasech
Jak se zbavit lupů?

Šampony proti lupům

Vyzkoušeli jste všechno možné i nemožné, ale lupy se vám stále tvoří? Zjistěte, jak se zbavit lupů ve vlasech a jak jejich tvorbě do budoucna předcházet. Vyzkoušet je možné nejenom speciální šampony a další péči určenou právě pro tyto obtíže, ale také osvědčené babské rady.

I vám mohou brzy dělat radost krásné vlasy bez lupů. Zaměřte se na šampony, které jemně myjí pokožku hlavy, vyživují ji, odstraňují lupy a pomáhají bojovat proti jejich dalšímu vzniku. Protože za tvorbou lupů mnohdy stojí nadměrná vlasová péče a agresivní přípravky, vyvarujte se častého mytí vlasů a vyhněte se převoněným šamponům, které mohou vlasovou pokožku spíše podráždit.

sportovni-vyziva

Babské rady jak se zbavit lupů ve vlasech

Kromě běžně dostupné vlasové kosmetiky dostupné v drogeriích a lékárnách, můžete vyzkoušet i některou z babských rad. Přírodní cestou, jak se zbavit lupů, je pravidelné používání odvaru z březové vody, heřmánku nebo kopřivy. Vyzkoušet můžete i jablečný ocet naředěný s vodou.

Kromě vhodně zvolené vlasové kosmetiky je zároveň velmi důležité zaměřit se na příčiny, které tvorbu lupů mohou způsobovat. Aby se lupy do budoucna netvořily, vyvarujte se častého mytí vlasů, fénování příliš horkým vzduchem a jejich přehnaného česání. Dále je žádoucí vyvarovat se stresu. Tvorbě lupů zabráníte také zdravou stravou. Vyřaďte z jídelníčku slaná, mastná a tučná jídla.


Pro Dudlu napsala: Petra Velíková | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: