UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak začít běhat?

Běh je jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do formy, uvolnit stres a užít si čerstvý vzduch. Ale jak začít? Zde je průvodce, který vám pomůže začít běhat a užívat si každý krok této cesty.

jak-zacit-behat

Jak se donutit začít běhat? (Zdroj: Freepik.com)

Stanovte si cíle

Nezáleží na tom, jestli chcete běhat pro zlepšení kondice, hubnutí nebo jen pro radost, důležité je stanovit si reálné a dosažitelné cíle.

Vybírejte správné vybavení

Investice do kvalitních běžeckých bot se vyplatí. Vhodné boty vám pomohou předejít zranění a zvýší komfort při běhu. Vybavte se oblečením, které je vhodné pro různé povětrnostní podmínky - od prodyšných materiálů po větru a vodě odolné vrstvy.

Začněte postupně

Pokud jste začátečník, začněte kombinací chůze a lehkého běhu. Postupně zvyšujte dobu běhu a snižujte dobu chůze. Začněte s krátkými běhy 2-3x týdně a postupně zvyšujte délku a intenzitu.

Naslouchejte svému tělu

Běh je náročný sport a je důležité věnovat pozornost signálům, které vám vaše tělo dává. Při bolesti nebo nepohodlí je lepší dát si pauzu a případně vyhledat lékařskou pomoc.

Udržujte motivaci

Běhání s ostatními může být motivující a zábavné. Mít plán vám pomůže zůstat na správné cestě a dosáhnout vašich cílů.

Zkuste různé terény a trasy

Běhání v různých prostředích – v parku, ve městě, v lese nebo na pláži – může být osvěžující a zábavné.

sportovni-vyziva

Užívejte si každý běh

Soustřeďte se na své dýchání, kroky a okolí. Běh je skvělý způsob, jak se odreagovat a uvolnit mysl.

Běh je cesta, nikoliv závod. Každý krok, který uděláte, vás posune blíže k vašim cílům a zlepší vaši fyzickou i psychickou pohodu. Nezáleží na tom, jak rychle běžíte nebo jak daleko dojdete; důležité je, že jste na této cestě a užíváte si každý krok.

Pro Dudlu napsala: Zuzana Slámová | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: