UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak získat sebevědomí?

Sebevědomí může být velkým problémem nejen u žen, ale i u mužů. Na tom, jak velké nebo malé sebevědomí máme, se podílí celá řada faktorů, která je velmi důležitá - například naše dětství, současná situace, psychický stav, stres a tak podobně. Sebevědomí se dá ale i získat a v tomto článku vám prozradíme pár tipů, které vám pomůžou vaše sebevědomí znovu vrátit do normálu.

jak-ziskat-sebevedomi

Jak získat sebevědomí? (Zdroj fotky: Freepik.com)

První tip: Choďte do společnosti a seznamujte se s novými lidmi

Je dobré, abyste chodili do společnosti a seznamovali se s novými lidmi. Díky kontaktu s lidmi budete rozhodně sebevědomější, než kdybyste seděli jen doma v koutě a utápěli se v depresích a slzách.

Druhý tip: Zbavte se toxických lidí

Toxičtí lidé vám ze života mohou dělat peklo a to takovým způsobem, že vaše sebevědomí bude pomalu, ale jistě velmi klesat. Zbavte se proto toxických a negativních lidí ze svého života, protože ve vašem životě nejsou vůbec, ale vůbec žádným přínosem.

Třetí tip: Každé ráno se pochvalte

Ano, bude to možná znít divně. Říká se, že sebechvála smrdí, to ale platí pouze v případě přehnané sebechvály. Proto se nebojte a najděte si každé ráno věc, kterou na sobě oceňujete a pochvalte se, ideálně před zrcadlem.

sportovni-vyziva

Čtvrtý tip: Najděte si přátele

Přátelé dokážou taky odpoutat myšlenky od stresu, proto pokud žádné opravdové nemáte, začnete si je hledat. Rozptýlí vás a přivedou na úplně jiné myšlenky. A takové opravdové a hluboké přátelství je v dnešní době docela velkou výhodou, kterou ale na druhou stranu zase každý nemá.

Pátý tip: Udělejte si radost maličkostmi

Je velmi dobré si umět udělat radost v podobě malých věcí. Ať už jsou to čerstvé květiny, koupě svíčky, pěny do koupele, nebo přečtení dobré knížky. Každého potěší něco jiného. A samozřejmě to, co vás potěší, si dopřejte, nejenže se budete cítit lépe, ale i mnohonásobně sebevědoměji.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: