UPOZORNĚNÍ: Z důvod, že prodejce zboží Gadgets House s.r.o. přestal fungovat a reagovat na objednávky, tak jsem dočasně mimo provoz. Budeme hledat vhodnou náhradu a pokusíme se brzy vrátit do hry.

Jak zklidnit žaludek?

Na světě existuje plno lidí, které trápí různé žaludeční potíže. Přiznejme si - žaludeční potíže jsou prostě opravdu někdy na zabití. V tomto článku vám poradím, jak zklidnit rozbouřený žaludek.

jak-zklidnit-zaludek
Jak rychle zklidnit žaludek?

Co na podrážděný žaludek

Za trávicími potížemi může stát celá řada příčin, od těch méně závažných, jako jsou různé střevní virózy, až po ty závažné, například chronické záněty, žaludeční vředy a další nepříjemnosti. Často ale za žaludečními problémy stojí nadměrný a dlouhodobý stres.

Omezte stres

Prvním a asi nejdůležitějším tipem je, abyste zkusili omezit veškerý stres. Vím, že se to lehko říká a hůř udělá, ale pokud si budete do svého života pouštět negativní energii, stres vás život dokáže obrátit pěkně naruby.

Změňte stravovací návyky

Druhým tipem je změnit stravovací návyky, tedy nejíst smažená jídla a zaměřovat se spíše na dušená. Jídlo z KFC a McDonaldu není úplně ideální, v tomhle případě spíše pomůže zdravá a pestrá strava a v ní hodně rýže (která mimochodem má vlastnost zklidňovat žaludek), zeleniny. A i ovoce je samozřejmě hodně důležité. Jsou v něm všechny potřebné vitamíny a minerály.

sportovni-vyziva

Vyzkoušejte zázvor

Výbornou rostlinou z přírodní lékárny, která pomáhá na tráveni a účinně zklidňuje žaludek, je zázvor. Vyzkoušet můžete zázvorový čaj, zázvorové pivo nebo třeba zázvorová lízátka.

Navštivte lékaře

Pokud máte ale pocit, že vaše problémy jsou závažnější a že je nevyřešíte pouhou stravou, či dietou, obraťte se na lékaře, který vás kompletně vyšetří a rozhodně o dalším postupu. Přetrvávající problémy by se měly řešit - vždy je totiž možnost, že to může být něco vážnějšího. Když to zjistíte brzy, je to rozhodně lepší, než kdybyste přišli pět minut po dvanácté a bylo už pozdě.

Každý problém má řešení. Člověk jen musí chtít to řešení najít. Pokud máte příznaky, které vám nepřijdou normální, určitě s návštěvou lékaře neotálejte, protože ten vám ve významné míře může mnohdy opravdu velice pomoci.

Pro Dudlu napsala: Simona Holá | Edit: Andrea B.

Vyberte si sportovní výživu:

Pokračujte v čtení blogu: